Image default
FelsefErkek

Erkekler neden aldatır?

Erkekler neden aldatır?

Kadınların erkeklerden yana en büyük sıkıntısı haline gelen aldatma vakaları her geçen gün artmakta. Aldatmak kişiden kişiye değiştiği gibi aldatma sebepleri de erkekten erkeğe farklılık göstermekte. Erkekler neden aldatır sorusuna birkaç farklı meslekten erkeklere sorduk. Bakın aldığımız cevaplar nasıl?

Evde huzur bulamıyorlar. Yıllar geçtikçe çiftlerin birbirine olan saygısı gittikçe azalmakta
evde rahat hareket edemeyen, ayaklarını uzatıp rahatça televizyn izleyemeyen erkek gittikçe evden uzaklaşmakta ve dışarıya yönelmektedir. Dışarıda huzur arayan erkek yanında huzur bulabileceği, rahat davranabileceği, kendisi gibi olabileceği kadını aramakta ve sonunda bulsa da bulamasa da kendilerini başka bir kadının kollarına atmaktadır.

Bakımsız eşler. Aşık oldukları kadın bir süre sonra bambaşka birine dönüşünce erkekler neye uğradıklarını şaşırıyor. O temiz, güzel, hoş giyinen bakımlı kadın gitmiş yerine halinden sürekli şikayet eden, çiçekli pijama giyen, saçlarını tepeden toplayan ve yemek kokan kadın gelmiştir. Erkek bir süre bu içinden çıkamadığı değişim ile mücadele etmeye çalışsa da kaçınılmaz sonuç başka alternatifler ve aldatma oluyor.

Yeni heyecan arayışı. Ergenlik döneminde gizli gizli alınan veya izlenen kadın resimleri ve videoları içgüdüsel olarak tetikliyor. Erkek bir tane kadını seçer, onu kafasında şekillendirir ve onu hayali partneri yapar. Sıkılınca da sayfayı çevirip başka bir kadın seçer. İşte o ergen erkeğin etkilerini üzerinden atamayan yetişkin adam da bir süre sonra sıkılır ve sayfayı çevirip başka bir kadın arayışına girer. E ne de olsa her gün aynı yemek yenmez.

Dırdır yapan kadın. Sürekli konuşan, şikayet eden, söylenen kadın adeta erkeği kendi elleri ile dışarıya yöneltir ve evden uzaklaştırır. İşten geldiğinde kafası yeterince dolu olan erkek, bir de evde sürekli söylenen kadına tahammül edemez. Sakinlik ve dinginlik arayışına girer…

Benzer Yazilar

Erkeklerde İşsizliğin Yol Açtığı Sorunlar

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Kadınlara Dair Tüyolar!

Ahmet DOĞDU

Erkekler Hakkında Doğru Sanılan Yanlışlar

Editor

İlk Randevuda Nasıl Giyinilmeli?

Ahmet DOĞDU

Kadının Gözünden Erkek

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz