3.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Şub 23, 2019
Erkek Moda

ERKEKLER SAÇ BOYATIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Günümüzde saç boyamak çok moda. Özellikle kadınlar arasında saçında boya olmayan insan bulmak neredeyse imkansız. Bazıları stil için bazıları ise sadece beyazlarını kapatmak için saçını boyatıyor. Erkeklerde bu durum genelde beyazları kapatmak için oluyor, saçlarını boyayan erkekler genelde bu nedenden saç boyatıyor.

Erkekler beyazları kapatmak için doğal saç renklerinin aynısını ya da yakın tonlarını seçmelidirler. 

Oldukça değişken olmakla birlikte ortalama olarak erkeklerin saçlarının beyazlamaya başladığı yaşlar 30lu yaşlarıdır. Sakal, kaş ve bıyık saçtan daha sonra beyazladığı için eğer saçtaki beyazları kapatmak için boya yapılacaksa doğal saç renginin tonu seçilmelidir. Böylece kaş, sakal ve bıyıkla birlikte doğal bir görünüme ulaşılır.

Sürekli kısa saç kullanan erkeklerin saç boyama aralıkları saç kesim aralıkları ile paralel olmalıdır.

Genel olarak toplumumuzdaki erkekler kısa saç kullanmayı tercih ederler. Hal böyle olunca sık sık saçlarını kestirirler. Saç boyası diplerden saç uçlarına çok kısa sürede ilerlemeye başladığı için özellikle saçını boyattığı belli olmasın isteyen erkekler saçlarını kestirdikten sonra hemen boya da yaptırmalıdır. Böylece saç dipleri ve uçları arasında renk farkı olmaz ve doğal bir görünüm elde ederler.

Farklı bir tarz yapmak için saç boyanıyorsa ten rengine dikkat edilmedilir.

Farklı bir görünüm elde etmek için saç boyatmak isteyen erkekler ten renklerine dikkat etmelidir. Mesela koyu ten rengine sahip birinde çok açık sarı renkler ya da bu renge yakın tonlar kötü görünür. Aynı şekilde beyaz tenli erkeklerde marjinal saç renkleri seçilirken (yeşil, mavi gibi) renk tonu biraz daha koyu olmalıdır. Ten rengine göre hangi ton boya yapılması gerektiği gidilen kuaföre ya da bir stil uzmanına danışılmalıdır.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Bermuda Modelleri

PRADA VE RICHARD HAINES

Erkek Moda

En iyi Erkek Parfümleri

Erkek Moda

Sonbahar Modasında Kadife Parçalar Öne Çıkıyor

Sakal Uzatma ve Bakımı İçin 5 Tüyo!

Editor

Erkek Giyiminde Yaz Modası

Editor