Image default
FelsefErkek

Erkekler ve Alışkanlıkları

ERKEKLER VE ALIŞKANLIKLARI

Erkekler özellikle ülkemizde ataerkil ailenin yapıtaşı oldukları dönemlerden bu yana gelinen modern ve çekirdek aile içindeki kolektif rollerine kadar hemen her dönemde farklı alışkanlıkları ile gündem konusu olmuşlardır. Erkeklerin alışkanlıkları bir zamanlar sadece kahvehaneye gitmekten ibaret iken artık gelişen dünya ile değişen ve farklı mecralara yönelen alışkanlıkları da var.

erkekler-ve-dunyalari

Erkeklerin Alışkanlıkları

Erkekler için hafta içi veya özellikle hafta sonu maça gitmek bugün hala önemli bir alışkanlıktır. Taraftarları oldukları özellikle futbol takımlarının maçlarını yerinde izlemek ve takımı aktif olarak takip etmek erkek alışkanlıkları arasında hayli önemli bir yer tutmaktadır. Hatta durumu abartarak deplasmanlara gidecek kadar kronik hale gelen bu alışkanlık için özellikle evli erkekler bayağı bir zorluk yaşamaktadırlar. Diğer bir alışkanlık ise balık tutmaktır.

erkekler-ve-aliskanliklari

Özellikle balık tutulabilecek yerlere yakın oturanlar fırsat buldukları her an gidenler, onun dışında hafta sonu akşamından başlayarak kamp kurmak suretiyle bu alışkanlıklarını arkadaş grubu ile sürdürenler bu alışkanlıklarının oldukça rahatlatıcı olduğunu ifade etmektedirler. Evde kalmayı seven erkekler için en önemli alışkanlık ise film izlemek. Gerek dijital televizyon kanallarında seçme filmler gerekse son çıkan DVD leri alıp film izlemek oldukça yaygın bir alışkanlık. Hatta bu alışkanlığın koleksiyoncu olma boyutuna varması da çok rastlanan bir durum.

erkeklerin-sevdigi-seyler

Alışkanlıklar ve Aile

Erkeklerin bekar iken sahip olduğu alışkanlıklar çoğu evlendikten sonra artan sorumluluklar ile azabilir veya tamamen gündemden çıkabilir. Aile oldukça önemli ve ilgi isteyen bir kurumdur.

Barcelona's Brazilian defender Daniel Alves da Silva (L) celebrates his team's goal during the Spanish league "clasico" football match FC Barcelona vs Real Madrid on November 29, 2010 at Camp Nou stadium in Barcelona.    AFP PHOTO/ LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Bu nedenle her türlü alışkanlığın mutlaka ortak paydada birleşecek zamanları da içermesi gerekir. Sürekli olmasa bile aile ile yaşanacak alışkanlıklar daha mantıklı olacaktır. Erkeklerin vazgeçemedikleri alışkanlıkları aileleri ile paylaşıldıkça daha da anlamlı ve güzel olacaktır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Ego Artıran Sebepler

Ahmet DOĞDU

Sevgiliye Kilo Vermesi Gerektiğini Söylemenin 5 Yolu

Evlilikten Önce Çiftler Nelere Hazırlıklı Olmalıdır?

Editor

Erkeklerin Çekici Bulduğu 5 Kusur

Ahmet DOĞDU

Kadınların Kendinden Büyük Erkeklerden Hoşlanma Sebebi

Ahmet DOĞDU

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Yorum Yaz