Image default
Erkek Moda

Erkekler Yüz Tiplerine Uygun Saç Modelini Nasıl Bulabilir?

 

Bireyler adına saç şekilleri ve saç kesim modelleri hem tarzları açısından hem de görünüşleri açısından son derece önem taşımaktadır. Bu noktada kadınlar saç modellerine ve stillerine ne kadar düşkünse, günümüzde erkekler de daha iyi görünmek adına saç modellerine önem göstermektedirler. Kafa tipine göre saç modelleri erkek kesimleri dikkate alındığında, her bireyin farklı bir kafa tipi olduğu için saç modelleri de farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada bireylerin kafa yapılarını bilerek hareket etmeleri, saç kesimleri noktasında da en iyi modeli bulmalarına yardımcı olmaktadır.

erkek-sac.jpg

Kuaför Bu Noktada Yönlendirici

Erkeklerin yüz tiplerine uygun saç modeli bulmalarında kuaförleri büyük önem taşımaktadır. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de önem taşıyan kuaför faktörü, bireylerin aynı zamanda kendilerine en uygun saç modelini bulmalarında en iyi yönlendirici bireylerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bireylerin stillerinden tarzlarına kadar pek çok noktalarını etkileyen saç modellerinde, kuaförler müşterilerinin saç yapılarını ve modellerini daha iyi öngörebilmektedir. Oval yüz erkek saç modelleri noktasında bireylerin suratlarının yuvarlaklığını nötürlemek adına öncelikli olarak saç modellerinde uzun kesimleri ve kahkülleri tercih etmeleri önem taşımaktadır. Suratları yuvarlak olan bireylerin daha uzun saç modellerini tercih etmeleri bu sayede yüzlerinin da daha küçük gözükmesine yardımcı olmaktadır.

sac.jpg

Yüz Tipine Dikkat Edilmeli

Erkekler adına en uygun saç modellerinin belirlenmesi noktasında yüz tipleri büyük önem taşımaktadır. Bu noktada uzun suratlı bireylerin, daha kısa saçlar kullanması yüzlerinin toplu durmasına yardımcı olurken, alnı kısa bireylerin alınlarını açıkta bırakması, alnı uzun bireylerin ise kahkül modellerini tercih etmesi gerekmektedir. Dikdörtgen yüz saç modelleri erkek kesimlerinde ise saçların dağınık ve katlı olarak modellendirilmesi, bireylerin yüzlerindeki keskin hatların da daha yumuşamasına yardımcı olmaktadır.

yuvarlak-yuzlu-erkekler.jpg

Benzer Yazilar

Takım Elbise Altına Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Editor

Kilolu Erkekeler İçin Kıyafet Seçimi

Ahmet DOĞDU

Sonbahar Mevsiminde Gözde Olan Parfüm Kokuları

Ahmet DOĞDU

Kısa Boylu Erkeklere Öneriler

Ahmet DOĞDU

Centilmen Erkek Ayakkabı Tercihleri

Editor

Her Erkek Kolunda Bir Rolex Saat Olsun İster

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz