Image default
FelsefErkek

Erkeklerde Aldatma Nedenleri

Erkek neden aldatır ?. Kadınların üzerinde çok fazla yorumlarda bulunduğu bu konu aslında erkeğin iradesindeki zayıflıktan kaynaklanır. Testestaronlarına yenik düşen erkek çoğu zaman tek eşlilikten sıkıldığını ileri sürerek farklı heyecanlar yaşamanın yollarını arar. Özelikle 40 yaş sendromu yaşayan erkekler hala genç olduğunu ispatlamak amacıyla çarpkınlık turlarına çıkar. Evliliğinde mutsuz olduğunu ileri süren erkeklerin çoğuda evlerindeki sıkıntının kaynağını ortadan kaldırmak yerine farklı kadınların kollarında mutluluğu aramaya çalışırlar.

erkeklerin-aldatma-sebepleri

Tatminsizlik Aldatma Nedeni

Erkekler ve kadınlar arasındaki hormonsal farklılıkların yarattığı istek ve arzular erkekleri eşlerini daha çok aldatmaya yönlendirir. İrade zayıflığı yaşayan ve bağlanmaktan çekinen erkekler içgüdüleri doğrultusunda aldatma eylemini gerçekleştirirler.Yapılan araştırmalar sonrasında ortaya çıkan bu tespitlere son yıllarda 40 yaş sendromuna giren beylerde eklenince eşini aldatmanın kılıfları çoğalmaya başlamıştır.Yani ”erkek aldatır çünkü tabiat bunu gerektiriyor” algısı  yaygınlaştırılarak erkeklere göre doğal gelen aldatma olgusu meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

Mutsuz Evlilik Aldatma Nedeni Mi

Erkekler genellikle aldatmanın nedenini mutsuz giden evliliklerini ileri sürerler. Evliliklerinde sorunu çözmek yerine mutluluğu dışarda aramayı seçen erkeklerin bir çoğu bu sıkıntılarda uyumsuz giden cinsel birliktelikleri olarak gösterir. Eşleri ile sağlıklı bir cinsel hayat yaşayamadıklarından yakınan erkeklerin bir çoğu iyi bir yatak arkadaşı bulmak hayali ile aldatma eylemini gerçekleştirir ve bu eylemi hayatı boyunca tekrarlamaya devam eder. Aslında mutsuz bir evlilik sadece erkek için bir aldatma nedeni değildir kadınlarda mutsuz oldukları bir evlilikte eşlerini aldatma eğiliminde olurlar. Kendilerini özel ve arzulanan kişiler olduklarını görmek isteyen ve bir yabancıdan da bu ilginin görülmesi halinde gerçekleşen aldatma çoğu zaman eşlerde pişmanlıkla sonuçlanır.

aldatan-erkekler

”Erkektir Yapar” Zihniyeti Tehlikeli

Erkeklerde aldatma nedeni ne olursa olsun asla evliliklerinden vazgeçmek istemezler. Bu durumda her aldatma sonrasında eşine aldığı hediyeler ve çiçeklerle kendisini affetirmeye çalışan erkek,evimin direği zihniyetiyle yetişen ve  ”erkektir yapar”öğütleri ile büyüyen kadınlar tarafından daima affetdilir. Dünya varolduğundan bu yana kadın erkek ilişkilerinde gözlenen aldatma olayı dünyanın sonuna kadar da ilerleyeceğinden hormonları doğrultusunda hareket eden erkeğin bu eyilimini engellemek mümkün değildir. Aldatmanın eşin güzelliği yada çirkinliği ile de alakası yoktur. Unutmayın ki hem ülkemizde hemde dünya genelinde güzelliği tescillenmiş bir çok kadın eşleri tarafından aldatılmıştır.

Benzer Yazilar

Uzmanından Herkesin Yapabileceği Para Biriktirme Yolları

Ahmet DOĞDU

Kadınlarda Ve Erkeklerde Arkadaşlık İlişkileri Farkı

Ahmet DOĞDU

Yataktaki Büyüyü Kaçıran 4 Hata

Kızlarla Nasıl Sohbet Edilir? Ne Konuşulur?

Editor

Erkeklere odun diyenler, bi’ bakar mısınız?

Ahmet DOĞDU

Bir Kadını Nasıl Mutlu Edersiniz

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz