Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Burun Ameliyatı ve Estetiği Nasıl Olmalı?

Güzel bir görünüme sahip olmak herkes için son derece özgüven veren unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok kişi yüz güzelliğinde en önemli sorun olan burun güzelliğine dikkat etmektedir. Estetik cerrahinin son yıllarda son derece fazla gelişmesi sayesinde de burun estetiği konusunda oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Çok basit biri şekilde gerçekleştirilen cerrahi operasyonların sonucunda insanlar güzel bir görünüme sahip buruna kavuşabilmektedir.

Bazen daha estetik görünüm açısından, kimi zaman da insanların bazı sağlık problemleri nedeni ile burun ameliyatı yaptırma durumu söz konusu olabilmektedir. Bu konuda burun estetiği cerrahisi geliştirilmiştir. Bir diğer adı rinoplasti olan burun estetiği ameliyatı, birçok kişinin endişe duyduğu ve korktuğu ameliyatlardandır. Ameliyat sırasında kişi uyutulmakta olduğundan dolayı herhangi bir acı ya da sızı duyulmamaktadır. Burunda istenilen şeklin verilmesi ve yapılması gereken diğer işlemlere göre ameliyat uzunluğu ise 2 ile 3 saat arasındadır.

Ameliyat öncesi uzman doktorun belirlemiş olduğu durum değerlendirmesine göre burun ameliyatı; kapalı ya da açık olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağına karar verirken burun tipi de göz önünde bulundurulmaktadır. Operasyon esnasında ultrasonik rinoplasti kullanılır. Bu sayede kemikte herhangi bir kırma işlemi yapılacaksa hastadaki travmatik durum oluşmaması ve yumuşak dokularda meydana gelebilecek harabiyetlerin azaltılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu sayede ameliyatlar sonrasında meydana gelecek olan şişlik ve morluklar da en aza indirgenmektedir. Bu işlem esnasında bunların yanı sıra nefes alma işlevinin kısıtlı olması da giderilmektedir.

Burun ameliyatı operasyonlarında, kişiden kişiye ve yapılan cerrahi operasyonun şekline göre de süreçte farklılıklar görülmesi mümkündür. Son teknolojinin kullanıldığı operasyonlarda hastanın daha kolay iyileşebilmesi açısından daha rahat bir süreç geçireceği görülmektedir. Ancak eski yöntemlerin kullanılması durumunda ya da hastanın burun şekli veya yapılması gereken operasyonun teknik farkı, operasyon ve iyileşme sürecini uzatabilmektedir. Bu konuda ülkemizde bulunan uzmanlar, son teknoloji yöntemlerle hizmet vermektedir. Çok gelişmiş araç gereçlerle gerçekleştirdikleri operasyonlar ile beraber sorunların ortadan en hızlı ve en kolay şekilde kaldırılmasını ve hastanın daha estetik bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Kısırlık Sebepleri

Kelliğinizi Gizleyecek Tüyolar

Editor

“Bekârlık sultanlıktır” diye gezen erkeklerin fikri değişebilir

Ahmet DOĞDU

Erkekler Estetiği En Fazla Hangi Bölgelerinde Tercih Ediyor?

Editor

Erkeklerde Jinekomasti ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Her gün tıraş olmak, kıl dönmesi ve sivilcelere sebep olur mu?

Ahmet DOĞDU