Image default
FelsefErkek

Erkeklerde Çapkınlık

Erkeklerde Çapkınlık Sebepleri  

Erkekler çoğu zaman çapkınlıkla beraber anılırlar. Bu görüşün oluşmasında çok sayıda faktör vardır. Erkeğe yüklenen roller, daha özgür yaşanmışlık, kusuru örtmeme gibi etkenler erkeklerde çapkınlık durumunu maalesef kadınlara göre daha meşru kılıyor. Çapkınlık, yani hali hazırda bir ilişki içerisindeyken farklı bir kişiyle de flört ve ilişki yaşama durumu ilişkileri ciddi anlamda etkilemektedir. Bu durumun farklı psikolojik ve toplumsal nedenleri bulunmaktadır.

capkin-kisiler

Sorumluluk Alamama

Erkeklerin çapkınlık nedenleri yetiştirilme biçimiyle yakından ilgilidir. Sorumluluk almayı sevmeyen erkekler daha kolay çapkınlık yapabilir.

Çocukken Her İstediğinin Verilmesi

Bunda erkek annelerinin de ciddi bir payı vardır. Çocukken her istediği verilen ve devamlı şımarık yetişen çocuk büyüyünce de her istediği kadını elde etmek devamlı farklı sevgili bulmak ister.

capkin-erkekler

Yakın Çevrenin Çapkınlığı Meşru Görmesi, -Erkektir Yapar Şeklindeki Düşünceleri-

Erkeklere karşı birinci sınıf insan muamelesi yapan ve her türlü kusuru kabul eden zihniyet ileri yaşlarda çapkın erkekler yetişmesine neden olmaktadır. Erkeklerin bilinçaltına şöyle bir düşünce yerleşir:

capkin-erkek

Ben erkeğim ve biriyle beraberken diğer kızlara da asılmak, onları ayarlamaya çalışmak, onlarla ilişkiye girmeye çalışmak kötü bir şey değil, kötü olsa da saklayarak yine yapmaya devam edebilirim…

Devamlı Bahane Üreten Ve Kendilerini Merkezde Gören Bir Kişilik Yapısı

Çapkınlık yapan erkekler kendilerini merkezde görme ve her kusur için bir bahane üretme eğilimindedirler.   Bu erkekler aynı zamanda şiddete de meyillidir. Onların her zaman aldatmaya hakları vardır.

capkin

İçlerinde Ciddi Özgüven Sorunu Yaşamaları

Devamlı olarak arayış içinde olan erkekler kendini kanıtlama ve bundan tatmin olma peşindedirler. Yani öz saygılarını başka kızlar tarafından beğenilme ile eş değer bilirler. Bu aslında içlerinde özgüven konusunda sıkıntı yaşadıklarını gösterebilir. Çünkü öz saygısı düşük olan erkeklerin doyumsuzluk oranı aldatmayan erkeklere göre daha fazladır.

Benzer Yazilar

Erkekler Neden Aldatır?

Editor

Kısa Zamanda Onu Nasıl Tanırız

Ahmet DOĞDU

Aşık Kadının Beden Dili

Ahmet DOĞDU

Eyvah! İş Arkadaşınızdan Hoşlanıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Editor

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Mı Düşünüyorsunuz Şu İşaretlere Dikkat…

Yorum Yaz