Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Cinsel İştahsızlığın Nedenleri Neler Olabilir?

Genellikle cinsel isteksizlik kadınlarda görülen bir durum olsa da erkeklerde de zaman zaman cinsel birleşmeden kaçma veya cinsel birleşmeye karşı bir isteksizlik durumu ortaya çıkabilmektedir. Bunun için bilinmesi gereken birtakım durumlar vardır. Bunları dikkate alarak sorunun kaynağına inmek gerekmektedir. Erkeklerin cinsel isteksizliklerin de psikolojik ve biyolojik olarak iki etken önemli rol üstlenmektedir.

Psikolojik Nedenler

Cinsel istahsızlık yani cinsellikten kaçma veya arzulamama durumu erkeklerin sperm üretimini sağlayan testosteron hormonunun yeterince çalışmadığı anlamına gelmektedir. Bunun psikolojik nedenleri arasında stres, yorgunluk, halsizlik ve cinsel yaşamda cinsel isteksizlik erkek monotonluk gibi birçok etkilerdir.

Ayrıca ilk cinsel deneyimde başarısız olma durumu ve benzeri durumlar da erkeklerin bu tip psikolojik sorunları arasında gelmektedir. Bunun tedavi altına alınması için mutlaka ama mutlaka psikolojik tedavi alınması ve uzman hekimin önerdiği tedavi sürecinin gerçekleştirilmesi en makul yoldur.

Biyolojik Nedenler

Biyolojik olarak bireyin yani erkeğin antropoz denilen döneme girmiş olması böyle bir durumun yaşanmasında en büyük etkendir. Erkeklerde 50 yaş ve üzerinde olanlar yavaş yavaş cinsel yaşamlarında durgunluk yaşamakta ve her anlamda cinsel isteksizlik ortada durmaktadır.

İşte bu durumun gerçekleşmesi sonucunda da biyolojik nedenlere bağlı olarak birtakım erkeklerde cinsel isteksizlik ya da cinsellikten soğuma durumları yaşanır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınması durumlarında da mutlaka gereken tedavi yöntemlerinin ele alınması söz konusu sorunların bütünüyle ortadan kalkması adına gerçekten de son derece önemlidir.

Böylelikle bu tip sorunların kısa bir sürede üstesinden gelinmesi için mutlaka düzenli olarak uzman hekime görünmek ve sorunları birer birer ele almak gerekir. Ancak böyle yapılarak cinsel iştahsızlık erkek cinsel sağlık istikrarını koruyacak ve mutlu sağlıklı huzurlu bir yaşam yaşanacaktır.

Benzer Yazilar

Sperm Kalitesini Artıran 8 Mucize Besin

Ahmet DOĞDU

Yakanızdaki Düşman: Kepek

Ahmet DOĞDU

Hidrosel Hastalığı, Belirtileri, Tedavisi

Editor

Erkekler Neden Çok Horlar ?

Ahmet DOĞDU

Şeker Hastalığı Ve Cinsel Sorunlar

Editor

Erkek Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz