Image default
Erkek Moda

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Alarmi

Erkeklerde cinsel isteksizliklik nedenlerinin başında psikolojik ve fiziksel etkileşimler gelir. Bir erkekte cinsel isteksizlik var demek için bu problemin en az altı ay sürmesi gerekir. Erkeklerde cinsel isteksizlik çoğunlukla partneri ile olan cinsel ilişkisindeki sıradanlıktan kaynaklanabilir. Bunun dışında yaşanan stres ve ağır geçirilen bir travmanın yanısıra , alkol ve sigara kullanımı ,sağlık sorunları ve yaşın ilerlemeside cinsel isteksizlikte etkilidir.Erkeklerdeki cinsel isteksizliğin en büyük nedenlerinin başında ise depresyon gelir. Hayattan beklentisini kaybetmiş ve zevk alma dürtülerini yitirmiş olan erkeğin kullandığı depresyon ilaçlarıda cinsel isteksizliğe yol açar. Öte yandan hiç farkına varmadığınız gizli eşcinsellikte isteksizliğin nedeni olabilir.

erkek-cinsellik-sorunlari

Erkekte Cinsel İsteksizlik Partnerden Kaynaklanabilir

Zaman zaman yaşanabilen altında fiziksel yada ruhsal sorunlar yatan cinsel isteksizliğin çaresi vardır. Bir erkek için korkulu kabus olan bu durum aslında stres yapılması halinde daha da ilerleyen bir durumdur. Cinsel isteksizlikte çoğu zaman erkek karşı cinsle ilişkiye girmez fakat düzenli masturbasyon yapar ve cinsel içerikli rüyalar görürerek uyanır. Öte yandan geçiçi bir dönem kapsayan bu sıkıntıya cinsel isteksizlik denemek için sorunun en az 6 ay devam etmesi gerekir. Erkeklerde cinsellik sorunlarını başında gelen cinsel isteksizliğin nedenlerinden biride partneri ile olan ilişkisinden kaynaklanabilir. Eşler arasındaki uyumsuzluk nedeniyle erkek partnerine karşı ilgi duymamaya başlar ve cinsel isteksizlik ortaya çıkabilir. Bu gibi durumda eşler uyum sorununu birlikte aşmaları gerekir.

cinsel-isteksizlik

Cinsel İsteksizlik Ruhsal Ve Fiziksel Sorunlardan Kaynaklanabilir

Depresyon erkeklerdeki isteksizliği tetikleyen en büyük nedenlerden biridir. depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlarda erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olur.Bunun dışında mutsuz giden bir evlilik,yaşanan ağır kayıplar ve travmalarda bu rahatsızlığı  tetikler. Olumsuz cinsel deneyim ve özgüven eksikliği de erkeklerde cinsel isteksizliğe yol açar.Öte yandan cinsel isteksizlikteki en uc neden ise gizli eşcinselliktir. Cinsel isteksizliğe yol açan fiziksel nedenler ise sigara,alkol tüketimi ve madde bağımlılığı en üst sıralarda yer alır. Aşırı kilo alma, hormonsal  rahatsızlıklar, nörolojik rahatsızlıklar ve yaşın ilerlemesi gibi sorunlarda cinsel isteksizlik yaratır. Erkeklerde cinsel sağlığında önemli bir yere sahip olan cinsel isteksizlik sorunun çözümü etken ne olduğunun tespit edilmesi ile oldukça basittir.Terapilerin yanısıra egzersizlerin de etkili olduğu tedavi yönteminde zaman zaman ilaç tedaviside görülür.

Benzer Yazilar

2017 Yaz Aylarında Erkekler Neler Giymeli?

Erkekler için Şort Modelleri 2017

Esmer Erkekler İçin Stil Önerileri

Ahmet DOĞDU

Athena Gökhan Özoğuz Giyim Tarzı

Editor

Erkeklerin Yüz Şekillerine Göre Gözlük Modelleri

Ahmet DOĞDU

Biraz Moda Biraz Gözlem ve Biraz İncelik

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz