Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Cinsel Performans Düşüklüğü Ve Tedavisi

Erkeklerde cinsel performans düşüklüğü farklı nedenlerden dolayı karşılaşılabilen bir durumdur. Bazı hastalıklar ve hastalık tedavisi cinsel sorunlarda etkilidir.

erkeklerde-cinsel-performans

Bunun yanında erkeklik hormonu eksikliği, yaşlanma, çiftler arası ilişki kaynaklı sorunlar, prolaktin hormonda yükselme, vücut geliştirme ve beslenme düzeninde ciddi bozukluklar, travmalara bağlı stres bozukluğu, kızgınlık, korku, aşırı öfke, depresyon, bazı antidepresan ilaçlar da cinsel isteksizlik sebebi olabilmektedir.

cinsel-performans-dusuklugu-tedavisi

Erkeklerde Tabu Halinde

Erkeklerin birçoğu kendi değerlerini ve varlıklarını cinsel alandaki performanslarına bağlama eğiliminde olabiliyor.

Bu durum pek de sağlıklı olmayan kişilik temellerinden kaynaklanıyor. Sağlıklı bir birey, kendini tek bir yönle değil her yönüyle ele almalıdır erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri, sebepleri ile birlikte ele alınması gereken ve uzman kişi tarafından çözülmesi gereken bir konudur.

cinsel-performans-dusuklugu

Psikolojik Nedenler Oldukça Etkili

Fiziksel kaynaklı cinsel isteksizlik sorunları yaşamayan fakat psikolojik olarak kendini depresif, aşırı öfkeli hissedenlerde cinsel isteksizlik yaşanabilmektedir. Sevgilisi ya da eşi olan erkeklerin ilişkilerini olumsuz etkilememesi açısından uzman birinden yardım alınabilir.

cinsel-performans

Fiziksel Kaynaklı Sebeplere Dikkat

Eğer belirli bir fiziksel rahatsızlığınız varsa, hormon dengenizin değişmesi, şeker hastalığı gibi kronik sorunların tedavisi için uzmana başvurmalısınız.

İlişkiyi Etkiliyor

Eşiniz ya da sevgiliniz varsa, cinsel isteksizlik sorunu nedeniyle bir süredir cinsel paylaşımda bulunmuyorsanız, birlikte çözüm yoluna gidebilirsiniz. Temelleri sağlam atılmış bir birliktelikte cinsel sorunlarınızı konuşarak ve uzman desteğiyle aşmaya çalışmalısınız. Siz ve partneriniz yapıcı olmaya çalışın.

cinsel performans-dusuklugu-nasil-tedavi-edilir

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi  

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi, belirli bir sürede çözülebilen bir problemdir. Sorunun kaynağı bulunmalı ve bu doğrultuda çözüm üretilmeye çalışılmalıdır. Fiziksel ya da psikolojik kaynaklı oluşan sorunların durumuna göre uzman eşliğinde tedavi edilebilir. İlaç ya da psikolojik terapi ile tedavi mümkündür.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Aşk bir hastalık mı?

Ahmet DOĞDU

Uyku İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Editor

Erkeklerde Bel Soğukluğu ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Tekniği

Editor

Elektronik Sigara İyi mi?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz