Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Cinsel Sağlık Sorunlarının Belirteçleri

Birbirinden farklı iki varlığı, erkek ve kadını bir araya getiren konuların başında geliyor cinsellik. Çoğu zaman göz ardı etmeye çalışılsa da, hayatımızın bir kısmında varlığı son derece önemli. Cinsel hayatınız, günlük yaşantınızda etkilerini gösterecek olan konulardan biri. Varlığı kendinizi bulutların üstünde hissettirebilecekken, bir rahatsızlık iki taraf içinde can sıkıcı bir durum haline gelebilir. Ve bu rahatsızlık sadece cinsel bağlamdan çıkıp sizi psikolojik olarak da büyük ölçüde etkileyebilmektedir. Çiftler, bu şekilde aksi durumlarda birbirini suçlamak yerine rahatsızlığın kaynağına inip çözümler üretmelidirler. Bu gibi durumlarda çiftlerin, evlilikte cinsel rahatsızlıklar ve çözümleri ile ilgili olarak araştırma yaparak rahatsızlığa alternatif çözüm yolları üretmeleri gerekir.

Evlilikte Cinsel Rahatsızlık Nasıl Fark Edilir?

  • Cinsel ilişki anormal bir şekilde acı vermeye başlamışsa,
  • Cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıkların meydana gelebileceğine ilişkin şüpheleriniz varsa,
  • İlişki sırasında; baş, göğüs veya bedenin herhangi bir yerinde ağrı varsa,

Bu gibi durumlar, göz ardı edilmeyip bir uzmana danışılması çiftler için önem teşkil etmektedir. Toplumumuzun iki cinsiyet içinde yaratmış olduğu profillere bağlı olarak veya biyolojik olarak farklılıklardan dolayı erkeklerde cinsel sorunlar ve tedavileri ve kadınlarda cinsel sorunlar ve tedavileri oldukça farklılık gösterdiğini tahmin edebilirsiniz.

cinsel-sorunlar-ve-tedavileri.jpg

Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nelerdir?

Erkek üretim organlarını etkiyen rahatsızlıkları farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu rahatsızlıkların tedaviye gidilmesi oldukça önemlidir çünkü tedavi edilmezse uzun vadede hasta daha fazla sağlık ve psikolojik rahatsızlık çekebilir. Bu erkek üretim organlarını etkiyen rahatsızlıklara priapizm ve penis kanserini örnek olarak verebiliriz.

erkeklerde-olusan-cinsel-sorunlar-ve-tedavileri.jpg

Priapizm Teşhisi Nasıldır Ve Tedavisi Mümkün Müdür?

Uzun süreli ve oldukça ağrılı ereksiyon halidir. Tedavisi mümkün olan bu rahatsızlık, kişinin hastalığı fark etmesi durumunda beklemeden uzmanlara gitmesi önemlidir. Aksi halde uzun süreli ereksiyon penisi yaralayabilir ve uzun vadeli ereksiyon bozukluğuna neden olabilir.

Penis Kanseri Nedir?

Hücrelerin normalden çok fazla olarak bölünmesine bağlı olarak peniste kontrolsüz büyümeyle meydana gelen nadir bir kanser türüdür. Genellikle iyi huylu olan bu tümörlerin ilerleyen zamanlarda kötü huylu olma ihtimalleri vardır. Tam olarak sebebi bilinmemekle birlikte kişinin sünnet olmamış oluşu, sigara, sedef ve diğer deri hastalıklar neden olduğu düşünülmektedir. En yaygın tedavi şekli ise cerrahi müdahale ile kanseri almaktır.

erkekte-cinsel-problemler.jpg

Tedavi Yolu, Teşhisten Geçiyor!

Erkeklerde oluşan cinsel sorunlar ve tedavileri konusu ile ilgili olarak öncelikle kişinin hastalığı fark etmesi gerekiyor. Kişinin hastalık belirtilerinin farkına vardığı anda uzmanlara danışması, uzun vadede daha kolay bir tedavi imkânı sağladığını uzman doktorlar tarafından sık sık dile getirilmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi yaşanan cinsel rahatsızlarda da erken teşhis ile tedavi kişinin yararına olacaktır.

Benzer Yazilar

Yazın Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Editor

Erkeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Editor

Diş Bakımında Pratik Bilgiler

Editor

Bölgesel Zayıflama için Hayat Kurtaran 6 Tüyo

Editor

Daha Sağlıklı Olmak İçin Tüketmeniz Gereken Yiyecekler

Ahmet DOĞDU

Erkekte kısırlığın en önemli sebebi!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz