Image default
Erkek Moda

Erkeklerde Çorap Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkeklerde Sağlıklı Çorap

Çorap seçiminde dikkat etmemiz gereken şeylerin başında sağlık geliyor. Sağlıklı çorap nasıl olmalı? Sağlık çok geniş bir alana yayılıyor ve burada ayak sağlığına gösterilmesi gereken dikkat son derece önemli. Peki ayak sağlığı için gerekli olan çorapların seçimi nasıl olmalı. Birçoğumuzun aklına ilk gelen şey çorabın hangi maddeden imal edildiği. Hepimiz sürekli olarak dikkat etmesek bile aldığımız çorapların etiketlerinde bu çorapların hangi mallardan imal edildiği yüzdelerle belirtilmektedir. Naylondan üretilen bir çorap yerine doğal olan pamuk veya yünün, çorap için tercih edilmesi ilk adımı oluşturmaktadır. Sağlık adına konuşmaya devam edelim ve atılması gereken ikinci adım; çorapların ayakları sıkmaması gerekmektedir. Buda ayak yapımıza veya numarasına uygun çorap seçimi demektir. Şayet bir çorap ayağı sıkıyorsa burada sinirlerin ve damarların sıkışma, daralması sonucuyla karşılaşabiliriz. Damarların ve sinirlerin daralması kulağa dahi hoş gelmiyor. Temizliği önemseyen bir millet olarak aslında hepimizin bildiği ama hatırlatmakta fayda gördüğüm üçüncü adım çorapların temizliği. Mümkünse çorapların temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor ve aynı çorabı üst üste giymekten kaçınmalıyız.

erkeklerde-corap-modasi.jpg

Çorap Seçiminde Dikkatler Moda Da!

Çorap seçerken sağlık basamağını geçtikten sonra herkesin diline yapışmış olan kavrama geldik : MODA. Moda günümüzde erkek olsun bayan olsun herkesin dikkat kesilmesi gereken bir alan olarak lanse edilmeye başlandı ve buna uymamız için gereken telkinler yapılmakta. Çorap seçiminde modaya uymak istiyorsak eğer bir çelişki kafamızı kurcalar durur. Çorap neye göre giyilir? Çorap ayakkabıya göre mi seçilmeli yoksa pantolona göre mi? Yıllardır modanın önde gelen isimleri bu konuda bir karara varabilmiş değillerdir. Varmaları mümkün değil çünkü bu iki alanı savunan da hatırı sayılır bir kitle mevcut. Anlaşılan o ki pantolon veya ayakkabı bunun ikisini de baz alarak tercih yapılabilir.

erkekte-corap-rengi.jpg

Renkler Çorapları Ele Geçirdi

Çorap seçimi için pantolon veya ayakkabı derdinde olmayanlar da günümüzde mevcut. Ben buradayım diyen tarzlar günümüzü ele geçirmek üzere. Kendine yakıştırıyorsan ve farklı olup ben buradayım demek istiyorsan renkli ve aykırı çoraplar da tercih edilebilir.

erkeklerde-corap-secimi.jpg

Benzer Yazilar

Trend Erkek Cüzdan Modelleri

Yazlıkların Kilit Parçası Polo Tişörtler

Editor

2019 Erkek Modası Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Editor

Erkek Dövmesinde 2018 Trendleri

Pull & Bear 2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

KİLOLU ERKEK NASIL GİYİNMELİ?

Editor

Yorum Yaz