Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Dayanıklılığı Arttırma Yöntemleri

Havaların ısınmaya başlamasıyla beraber yapılabilecek spor tercihleri de artmaya başladı. Peki, kas gücünü artıran besinler nelerdir? Dayanıklılığınızın artması için neler yapabilirsiniz? Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey sadece antrenman ile istediğiniz noktaya ulaşmanızın imkânsız olduğudur. Çünkü bu işte beslenme ve spor bir bütün olarak birlikte yürür. Şimdi gelelim dayanıklılığınızı arttırmak için yapabileceklerinize.

Sağlıklı Beslenin

Elbette her işin başı sağlık. Bunun için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de beslenmenizi bir düzen içerisine yerleştirmek. Beslenmenizde sebzelere ve hem hayvansal hem de bitkisel protein kaynaklarına yer vermeniz oldukça faydalı olacaktır. Bunlara örnek olarak tavuk, kırmızı et, mercimek ve yumurta gibi besinleri gösterebiliriz.

kas-yapmak-icin-ne-yemeliyim.jpg

Haftada 1 Gün Kardiyo Egzersizi Yapın

Kardiyo egzersizleri kalp damar ve akciğerleri yoğun olarak çalıştırarak güçlendirir. Bunlara örnek olarak bisiklet sürmek, koşmak, yüzmek ve son zamanlarda oldukça ismi duyulmaya başlanan HIIT çalışmasını örnek olarak gösterebiliriz. Kısaca açıklamak gerekirse HIIT yüksek yoğunluklu Kardiyo çalışması olarak tanımlanabilir. Örneğin 2 saat boyu yüzerek yakacağınız kaloriyi HIIT antrenmanı ile 40 dakikada yakabilirsiniz. Fakat yaptığınız iş ve yoğunluk farklı olacaktır. Zamanınız oldukça sınırlıysa ve yetişmeniz gereken bir programınız var ise HIIT size uygun bir antrenman biçimi olabilir. Toplumda her ne kadar kardiyo egzersizleri kilo vermek için yapılıyor olarak bilinse de kardiyo bir güç arttırma antrenmanı olarak tanımlanabilir.

guc-arttirma-antrenmani.jpg

Direnç Ve Güç Antrenmanlarına Başlayın

Erkekler güç kazanmak için ne yapmalı? Sorusunun en önemli cevaplarından biride direnç ve güç antrenmanlarıdır. Ağırlık antrenmanları gibi vücuda direnç gösteren ve güçlenmesini sağlayan antrenmanlar erkekler için vazgeçilmezdir. Dayanıklılığınızı en çabuk arttıran antrenman türlerinden biri ağırlık antrenmanlarıdır.

guclu-kaslar-nasil-olur.jpg

Benzer Yazilar

Mutlu cinsel yaşamın sırrı burada saklı:Dokunmanın verdiği hazza odaklanın

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Sertleşme Problemleri

Ahmet DOĞDU

Kaliteli Sperm Sayısını Arttıran Gıdalar

Saç Dökülme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Editor

Sperm Kalitesini Artıran Besinler Nelerdir? Sperm Kalitesini Artırmak Aslında Çok Kolay

Ahmet DOĞDU

Jiletle Mi Yoksa Makine İle Mi Tıraş Olmak Daha İyidir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz