Image default
FelsefErkek

Erkeklerde Depresyonla Başa Çıkma Rehberi

Erkeklerde Depresyonla Başa Çıkma Rehberi

Depresyon balına gelmeyen insan yoktur. Fakat bunu kabullenmeyen insan çoktur. Aynı zamanda erkeklerde kadınlar kadar olmasa da depresyona girebilir ve girip atlattıklarının bile farkında olmadan yaşayıp gidebilirler. Depresyon seviyeli olan ruhsal bir rahatsızlıktır. Kendini içine kapama ya da fazla dışa vurma, yataktan bile çıkmama vb. gibi birçok seçenekte kendini gösterebilir. Erkeklerde depresyonla başa çıkma rehberini yazmaya başlamadan önce depresyona neden girildiğine bir bakalım.

erkek-ve-depresyon

Erkeklerde depresyona girme nedenleri; erkeklerin çoğu ne kadar depresyona girdiklerini kabul etmiyor ve ya görmezden geliyor da olsalar hayatta depresyona girmek için bir çok sebep olduğu aşikar. Özellikle erkekler ne kadar kadınlar gibi duygusal varlıklar olmasalar da hayatın stresini, aile olmanın zorunluluğunu maddi sıkıntıların mutlak sorumluluklarını üzerinde taşıdıkları için depresyona yakalanma olasılıkları bulunmaktadır.

erkekler-ve-depresyon

Depresyonun belirtileri; depresyon insandan insana farklı belirtiler gösterebilir. Kimisinde içine kapanıklık kimisinde ise dışa aktarım olarak görülebilir. Erkeklerde genellikle agresif davranışlar ve kendini dışa vurma olarak görülen depresyon kişinin mizacına göre de değişiklik göstermektedir.

depresyon

Erkeklerde depresyonla başa çıkma rehberi;

Yaşasın geceler; genellikle hayatında aşk ya da iş anlamında sorun yaşayan ve kendini dışa vurmaya karar vere erkeklerin ilk tercihidir gece eğlenceleri. Kafayı dağıtacak bir gece ve unutmaya yarayan biraz alkol ile sabah kaldıkları yerden devam edeceklerini bile bile unutmaya çalışırlar.

erkeklerde-depresyon-nedeni

Film var mı; kapalı mizaç erkeklerin genellikle kocaman bir cips tabağı ile koltuğa yayılmış ve tüm gün film izlemiş olma olasılığı yüksektir. Bu zaten depresyona girilince yapılacak en mükemmel tercihtir.

Bunun sebebi kim; intikam duygusu da depresyon belirtilerinden biridir ve erkekler bunu yaşamalarına sebep olanları genellikle kadınlar gibi duygusal tavırlar göstermek yerine direk kafalarından silerler fakat kafadan silmek demek onu üzeni de üzmek demek olabilir.

erkeklerde-depresyon-belirtisi

Sinirli tutum; en ufak şeyden celallenmeye başlayan ve her şeyi yanlış anlamaya meyilli olan erkekler kesin depresyonda diyemeyiz ama sinir etmek için çabalamak içi bir yöntemdir. Bunlardan biri maça gidip bağırıp çağırmak ya da bir kum torbasını saatlerce yumruklamak olabilir. Erkeklerde depresyonla başa çıkma rehberi için daha bir çok seçenek bulunmakta tabi ki.

Benzer Yazilar

Çizgi Roman Seven Erkekler

Ahmet DOĞDU

İlişkiler ve Genellemeler

Ahmet DOĞDU

30’lu Yaşlara Yaklaşan Bir Kadın Ne İster?

Erkekler Dekolteli Giyinen Kadınlardan Hoşlanır mı?

Ahmet DOĞDU

Ötekileştirmenin Hedefi Erkek

Editor

Erkekler İlk Buluşmada Neye Dikkat Eder ?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz