Yapılan araştırmalar neticesinde, ülkemizde ağız ve diş sağlığına verilen önem oldukça düşük seviyededir. Gerek iş hayatında, gerekse sosyal hayatta ağız ve diş sağlığının önemi... Erkeklerde Diş Bakımı

Yapılan araştırmalar neticesinde, ülkemizde ağız ve diş sağlığına verilen önem oldukça düşük seviyededir. Gerek iş hayatında, gerekse sosyal hayatta ağız ve diş sağlığının önemi göz ardı edilemez derecede önemlidir. Erkeklerde diş bakımı konusunda söylenebilecek şeyler arasında öncelikle 6 ayda bir uzman doktor kontrolü yer almalıdır. Çünkü eğer ki kişinin ağız ve diş sağlığını tehdit edebilecek bir durum var ise öncelikle bunun tespiti yapılmalı ve devamında gerekli görülecek tedavi planlanmalıdır. Böyle bir problem olmadığını varsayarsak, var olan mevcut durumun korunması için yapılması gereken bazı işlemlerden bahsedilebilir.

dis-bakımı

Erkeklerde diş bakımı için sabah uyanıldığında, uyku sırasında ağızda birikim yapabilen bakterileri ve plak oluşumunu temizlemek adına dişler fırçalanmalıdır. Bu işlem ile ilgili olarak söylenebilecek birkaç önemli husus ise diş fırçasının sertliğinin orta derecede olması gerektiği ve diş fırçalama tekniklerinin doğru olması gerektiği. Sert fırça kullanmak ya da dişleri çok bastırarak fırçalamak diş tabakasını aşındırarak zarar verebilir. Bu bilgiyi de verdikten sonra diğer önemli konulardan biri olan gıda tüketimi sonrası diş fırçalama gerekliliği. Bilinmelidir ki gıda tüketimi sonrası yarım saat içerisinde fırçalanmayan dişler, bu gıdalar içerisindeki maddeler tarafından zarara uğratılabilir. Özellikle şekerli gıdalar tüketildikten sonra imkân dâhilinde ise dişler fırçalanmalıdır.

DEAUVILLE, FRANCE - SEPTEMBER 03:  U.S actor Brad Pitt arrives for the premiere of "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" during the 33rd Deauville American Film Festival on September 03, 2007 in Deauville , France.  (Photo by Francois Durand/Getty Images)

Bu gibi durumlarda yardımcı olması açısından iş yerinize yedek ikinci bir diş fırçası bırakmanız epeyce yararınıza olacaktır. Erkeklerde diş bakımı kapsamında tabi ki dış fırçasının ulaşamadığı bazı noktalar olacaktır. Bu yerler içinse ağız bakım suyu ve diş temizleme ipi kullanılabilir. Ağız içerisindeki plak oluşumunu ağız bakım suyu ile önleyebilir, diş ipi ile fırçanın ulaşamadığı bölümlere ulaşıp zararlı birikintilerden kurtulabilirsiniz. Bir erkek için ağız ve diş sağlığının önemsenmesi en başta da dediğimiz gibi sosyal ilişkilerde belirleyici etken olabilir, iş hayatında sizi öne çıkarabilir. Beyaz bir gülüş, ferah bir nefes ve sağlam bir duruş için ağız ve diş sağlığını önemseyiniz…

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir