Image default
FelsefErkek

Erkeklerde Ego Artıran Sebepler

Egosu yüksek erkek kadınlar için bazen çekici bazense oldukça itici bir kavramdır. Belki ilk başlarda bu ego yüksekliği kadınlar için aranan özellik gibi görülse de ilişki ilerleyip, ciddileştikçe egosu yüksek erkek davranışı kadınları yorar ve yıpratır. Bu da ilişkilerin sonlanmasına kadar gidebilir. Peki erkeklerin egosu nasıl kabarır?

egosu-yuksek-erkek-davranisi

Ego Mu? Güven Mi?

Erkekler kadınlara karşı kendilerinden emin, güçlü ve güvenli hareket etmek isterler. Aslında bu saydıklarımızın hepsi bir erkekte olması gereken özelliklerdir. Ancak erkeklerin yapmış olduğu hataların başında kendine güven ile ego arasındaki farklılığı tam olarak görememeleri yatmaktadır. İlişkilerde zorlulukların, anlaşmazlıkların sebebi olarak görülen egosu yüksek erkek davranışı kendine aşırı güvenmenin sınırlarını aşması gösterilebilir. Egosu yüksek erkek bu davranış farklılığının farkına varamaz ve ilişkilerinin mahvolmasına neden olabilir. Egosu yükselen erkek şımarır ve kendi kimliğimden dışarı çıkar. Erkeklerin egosu nasıl kabarır dersek, burada kadınlarında da parmağı olduğunu bilmek gerekir. Kadınlar bazen deli divane aşık oldukları erkekleri bilmeden şımartırlar onları fazlasıyla motive ederler. Bazen de erkeklerin moda takibi, tarz değişiklikleri ve fit vücuda sahip olma çalışmaları sonunda gözleri üzerine çekebilirler. Geçmişinde karşı cinsten bu denli ilgi görmeyen erkekler, aniden gelen ilgi, bakışlar ve yakınlaşmalar sonunda egolu bir erkek halini alabilirler.

egosu-yuksek-erkeklere-nasil-davranmaliyiz

Yükselen Kariyer

Egosu yüksek erkek davranışı farklılaşmasının sebeplerinden biri de işinde başarılı olması, daha fazla para kazanıyor olması yatabilir. Hal böyle olunca erkeklerin ağzından cinsellik eksik olmaz, umursamaz ve her şeyi elde edebilecek bir konunda konuşup dururlar. Egosu yüksek erkek kadınlara karşı daha fazla yalan söylemeye başlar. erkeklerin zaten ilişkilerini abartma ve kendilerini övme duyguları vardır. Egosu yüksek erkek daha çok yalan söyler ve kendini süper kahraman bile ilan edebilir. Erkeklerin egosu nasıl kabarır sorusuna kadınların verecekleri yanıtların başında, kendimiz ettik kendimiz bulduk, olabilir. Fazlasıyla şımartılan erkek kendini ispatlama gereği duymaz. Aslında erkek kendini sürekli geliştirmek, gücünü ispatlamak, kadınlara karşı sürprizler yapma gereksinimi duymaktadır. Ancak erkek şımarır ve egosu yükselirse işte o zaman bunları yapmayı bırakır, gayet rahat bir ilişki geçirir. Bu da ilişkilerin tükenmesine neden olabilir.

Benzer Yazilar

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Editor

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Etkilendiği Özellikler

Editor

Erkekler Kur Yaptığını Nasıl Belli Eder?

Ahmet DOĞDU

Yakışıklı Görünmenin Yolları

Kadınlar ve Erkeklerin Arkadaşlığı

Ahmet DOĞDU

Erkekler Neden Cinselliğe Daha Düşkün ?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz