Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde El ve Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Hatırlarsınız yakın tarihlere kadar bakım yapan erkekler için toplumumuzda pek hoş söylemler yapılmazdı. Tipik ve sıradan berberler erkekler için saç ve sakal bakımlarını yaparlar ve bu erkekler için yeterli olurdu. Artık tıpkı kadınlar gibi, onlar kadar olmasa da, erkekler için de özel bakım merkezleri var. Erkekler için en önemli kısım ise kadınların bir erkekte ilk baktıkları yer olan eller ve tırnaklar gelmektedir. Erkek tırnak bakımı nasıl yapılır veya erkek tırnak kesimi nasıl olmalıdır, birçok erkek merak etmekte. Hatta evde tırnak bakımı konusunda yardım isteyen erkekler de vardır.

erkeklerde-tirnak-bakimi

Manikür ve Pedikür

Erkekler için manikür ve pedikür denildiğinde yabancı terimler olduğu söylense de artık birçok erkek kuaföründe bu bakımların yapıldığı görülmektedir. Erkek tırnak bakımı nasıl yapılır sorusunun ilk yanıtı elbette uzman yardımı ile olacaktır. yani erkek güzellik uzmanları veya kuaförler bu konuda ilk başvurulacak kişilerdir. Peki erkek tırnak kesimi konusunda tüyoları ve evde tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır?

erkek-tirnak-bakimi

Törpüler

Kadınların elleri erkeklere göre elbette daha narindir. Tıpkı tırnaklarda olduğu gibi. Erkekler tırnak bakımı denildiğinde ellerin temiz ve yıkanmış olması, tırnakların kesilmiş olması yeterlidir sanılmaktadır. Oysa Erkek tırnak bakımı nasıl yapılır denildiğine bambaşka pencereler açılmaktadır. Çünkü erkeklerin tırnakları daha şekilsiz ve biçimsizdir. Şekillendirmek de hayli zahmetlidir. Ancak bir alışkanlık haline gelirse evde tırnak bakımı kolaylıkla yapılabilmektedir. Evde tırnak kesimi için özellikle törpüler kullanılmalıdır. Tırnakların eşit boyda ve düzenli olması bu şekilde sağlanır. Kağıt törpüler bu nedenle özellikle erkeklere sıklıkla tavsiye edilir.

El Bakımı

Tırnak kesimi ile birlikte tırnak etlerinin düzenli ve düzgün kesilmesi de son derece önemlidir. tırnak eti ve tırnak yemeyi alışkanlık haline getiren erkekler özel bir çaba sarf ederek bu alışkanlıklarından da kurtulmalıdırlar. Tırnak yemeyi acı ojeler sayesinde bırakabilirsiniz. Bu ojeler eczanelerde vardır. Tırnak ve tırnak eti sorununu çözen erkekler için şimdide daha güzel bir el cildine sahip olmaları için nemlendirici ve peeling uygulaması yapmaları gerekir. Böylece elleri hem daha güzel görülür hem de daha nazik bir yapıya kavuşulabilir.

Benzer Yazilar

G-noktası nedir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Editor

Her Gün Traş Olmak Cilde Zarar Veriyor Mu?

Editor

Şeker Hastalığı Ve Cinsel Sorunlar

Editor

Erkeklerde Günlük Protein Alımı Ne Kadar Olmalı?

Sex teklif eden bir erkeğin kabul edilme olasılığı nedir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz