Image default
Erkek Moda Erkek Sağlık

Erkeklerde Estetik Müdahalelere Bakış

Estetik operasyonlar kadınlar için artık oldukça sıradan ve olağan konumda. Peki erkekler bu konu hakkında neler düşünüyor?  Erkekler genel olarak bu duruma önyargılıdırlar. Yine de bazı durumda estetik ameliyata başvuran erkekler de bulunuyor bunlar burun ameliyatları, göğüs küçültme ameliyatları, yüz şekillendirme ameliyatlarından herhangi birisi olabiliyor. Erkeklerin burun estetiği ise biraz daha kırık veya yamuk burunlar üzerine  oluyor. Bu tarz durumlar kadınlar için olduğu kadar normal ve anlaşılabilirdir. Kadın veya erkek ayırt etmeksizin herkesin kendini beğendiği gibi görmeye hakkı vardır. Bu ameliyatlar sayesinde insanların vücutlarında kusurlu buldukları veya beğenmedikleri kısımları değiştirmeye ve kendi beğenilerine göre bir vücuda sahip olma imkanına ulaşabiliyorlar.

estetik-erkekler

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları

Jinekomasti adı verilen meme bozukluklarını tedavi etmek için yapılan ameliyatlarda meme küçültme işlemi uygulanıyor. Bu meme küçültme operasyonu ancak kişinin kendisi için belirlediği bir yol olmalıdır partnerinin veya bir başkasının sizi görmek istediği forma girmek için böyle bir işlemi yaptırmamalısınız. Bunun haricinde ise çok zor bir operasyon değildir. Genellikle sorunsuz şekilde bir tamamlanır ve bir aksilik çıkmadan doğru sonuçla tamamlanır. Yine de tedbirli olunuz ve konu hakkında uzman doktorlara başvurunuz. Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı bir uzman ile yapıldığında ve kişinin kendi isteği doğrultusunda yapıldığında işinin düzelen fiziği kişiye özgüven katar ve onu sosyal hayatta daha başarılı bir birey haline getirebilir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Medikal yöntemlerle ameliyat olmanıza gerek kalmadan yüz gençleştirmeniz mümkün. Bu yöntemler pek çok çeşitlilik gösteriyor. PRP (Platelet Rich Plazma), Caci Ultimate ile Ameliyatsız Yüz Germe, Gözaltı Morlukları tedavisi, Dermaroller İle Cilt Gençleştirme, Mezoterapi bunlardan sadece birkaçı. Bu yöntemler yine tıbbi yöntemler kullanılarak (iğne, lazer, kremlerle uygulanan masaj teknikleri, özel etkiye sahip cihazlar gibi) uygulanan yöntemler olup cildinizi düzeni birkaç seans ile birkaç yıl öncesine götüren yöntemlerdir. Ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri aslında bunlarla da sınırlı değil lakin oldukça fazla yöntem olduğu için sizlere uygun gördüğümüz birkaç tekniği seçmiş bulunduk. Umarız ki bu bilgilerin faydasını görürsünüz.

Benzer Yazilar

En iyi Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Meme Büyümesi

Ahmet DOĞDU

Her 3 erkekten 2’si sertleşme sorunu yaşıyor

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde üreme sağlığı

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kadınlarda Makyajdan Hoşlanır Mı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz