1.9 C
Istanbul, TR
Salı, Ara 11, 2018
Erkek Moda

Erkeklerde Göz Kalemi Kullanımı

Erkeklerde Göz Kalemi Kullanımı

Günümüzde , kadınlar kendilerine her anlamda bakmaya devam etmektedir. Makyaj konusunda da ileri gelmiş teknikleri kullanmaktan asla geri kalmamaktadırlar. Makyaj teknikleri uygulamasını sadece kadınlar değil , aynı zamanda erkeklerde uygulamaktadır. Çünkü makyaj insanın yüzündeki , kusurları yerleri kapatarak , rahat bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır.

goz-kalemi-kullanan-erkekler.jpg
Alışveriş merkezlerinde erkek göz kalemi olarak belirtilmese de , göz kalemi almak isteyen erkekler normal göz kalemlerinden satın alabilmektedir. Genelde erkekler göz kalemlerini , daha etkileyici görünmek açısından uygulamaktadırlar. Birde gözleri renkli ise , bu uygulamayı daha fazla gerçekleştirmektedirler. Kimisi tarafından beğenilirken , kimisi tarafından ise beğenilmemektedir.

erkeklerde-goz-kalemi.jpg

Erkekler Göz Kalemi Neden Kullanır?

Erkeklerinde , kozmetik dünyaya adım atmaları çok da fazla olağan dışı karşılanmamaktadır. Fakat toplumumuzda fikirlerimizi , karşımızdaki insanı düşünmeden beyan ettiğimiz zaman , ortaya bu durumu hoş karşılamayan insanlar çıkmaktadır. Erkekler , eğer göz renkleri renkli ise , gözlerinin altına kalem çekerek , göz renklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadırlar. İlk defa bu tekniği gerçekleştirecek olan erkek sürme çekme konusunda pek de fazla başarılı değildir. Gerekli yardımlar alınarak kolaylıkla , göz kalemi çekme tekniğini öğrenmektedirler.

surmeli-erkek-goz-kalemi-kullanan-erkek.jpg
Bazı durumlarda erkek sanatçılar da , konserlere ve ya televizyon programlarına çıkarken , gözlerinin altına göz kalemi çekmektedir. Bu sayede , gözlerinin daha etkili bakışlar elde etmesini sağlamaktadırlar. Böyle durumlarda erkekler fazla belirgin olarak tekniği gerçekleştirmemektedirler. Fakat BİSEKSÜEL erkeklerde bu durum oldukça fazla abartılmaktadır.

Erkekler Göz Kalemi Uygulamasını Kendileri Nasıl Yapabilir ?

İlk defa , gözlerini daha fazla belirginleştirmek adına kalem çekme tekniğini uygulayacak erkekler bu konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarından dolayı , çok acemi sürüşler gerçekleştirmektedirler. Bu acemiliği kırmak adına , göze sürme nasıl çekilir şeklinde aratmalar yaparak , internet üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Genelde bu uygulama , siyah renk dışında başka bir renk ile uygulanmamaktadır. Siyah göz kalemini , gözlerimizin altına nokta şeklinde yavaş hareketlerle dokundurarak , elinizle kaydırdığınız anda , doğal bir görüntü elde etmiş olmaktasınız.

Benzer Yazilar

Coach 2016 kışında erkekler için neler var?

Editor

Koton’dan Yeni Sezon Erkek Hırka Modelleri

Erkek Moda

En Şahane Kızılı Erkeklere Sorduk

Editor

Kruvaze Ceketsiz Erkek Olmaz!

Editor

Erkekleri Çekici Yapan Aksesuarlar

Erkekler Kadınlarda Makyajdan Hoşlanır Mı?

Editor