Image default
Erkek Moda

Erkeklerde Hipster Giyim Tarzına Dair

Erkeklerde Hipster Giyim Tarzı

Temeli 1940’lara dayanan hipster giyim tarzı, farklı şekillerde halen etkisini gösterir. 1960 yıllarında tekrar farklı bir versiyonla ortaya çıkmış ve bu dönemde hippi giyim tarzı adını almıştır. Yaklaşık olarak 1990 yılları sonrasında, modern bir kabuğa bürünerek kendini tekrar göstermeye başlamıştır. Kadın ve erkek modasında yerleri ayrı olan ve farklı kreasyonlarda karşımıza çıkan bir moda akımı niteliğindedir.

Erkekte Hipster Giyim Tarzının Tamamlayıcısı Sakal ve Bıyıklar

Hırçın ve yoğun sakallar, bıyıklar giyim tarzını tamamlar. Bu tarz giyinmeyi seven erkeklerin yaklaşık olarak % 90’ı yoğun sakal bırakan kişilerdir.

moda

Özgün Stil

Hipster tarz giyinen erkeklerin stillerinin diğer erkeklerden farklı olduğunu anlamak zor değildir. Farklı desenli ve dokulu kumaşların bir araya getirilmesi ile oluşan kıyafetlerin kombin yapılması eğlenceli olur. Hareketli giyim tarzları arasında yer alan, son derece özgün bir tarz olarak karşımıza çıkar.

erkeklerde-hipster

Retro Parçalar

Yine farklı ürünler olan retro parçaları, bu giyim tarzında görmeniz mümkündür. Tarzın asaletini artıran, farklılık oluşturan, yani klişelerden gayet uzak ürünlerdir. Haliyle bir araya gelmeleri ile oluşan kombinler de sıra dışı olur.

erkek-moda

Neler Giyilir?

Baştan aşağı sıra dışı ürünler ile kombin yapmak ve tarza ayak uydurmak isteyenlerin elinde bulundurması gereken ürünler vardır. Desenli hırkalar, dar ve kareli yapıda gömlekler, papyon aksesuarı, bez ayakkabı, skinny pantolon ve kalın çerçeve yapısına sahip gözlükler kullanabileceğiniz temel ürünlerdir.

erkek-modasi

Cool Görünüm

Erkekte Hipster giyim tarzı modasına uyanlar, farklılık oluşturarak cool görünmeyi amaçlar. Zaman zaman kıyafet bulurken zorlanmaları mümkündür. Ama tarzına bağlı ve rahatlığından memnun olan kişiler, kendilerine uygun ürün bulur. Gerektiğinde fazla para harcayarak, tarz ve cool görünüm elde eder.

Benzer Yazilar

Türkiye’deki İlk Mağazası Hogan’a Ne Katacak!

Ahmet DOĞDU

İtalyan Esintisiyle Erkek Ayakkabı Trendleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Emporio Armani 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Baggy Pantolonlar

Ahmet DOĞDU

2016 Modada Gençlik Sembolü Zara

Ahmet DOĞDU

Centilmen Erkek Ayakkabı Tercihleri

Editor

Yorum Yaz