Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde İstenmeyen Tüy Problemi

 

Bugünkü tarihi bilgimizle ilk atalarımızın vücutlarının kıl içinde olduğunu biliyoruz. Yüzyıllar süren değişimlerin sonunda, insanoğlu bugün daha temiz bir vücuda sahip olsa da, vücutlarımızda hala kıllı bölgeler bulunmaktadır. Özellikle de erkeklerin vücudunda daha çok görülen kılları yok etmek için pek çok kozmetik ürünü ve tıbbi operasyonlar içeren bir sektör oluşmuştur.

erkek-vucudu-ve-bakimi

Peki, ama erkekler neden vücuttaki kıllarına kıl oluyorlar?

Estetik Kaygılar

Erkeklerin vücutlarındaki kılları istememe nedenlerinin başında estetik kaygılar gelmektedir. Özellikle de karşı cinse güzel görünme çabasının en büyük engellerinden biri, aşırı kıllı görüntüler. Bu sebeple erkekler, en çok da vücudun görünen bölgelerindeki kıllardan kurtulmak istemektedirler.

 

erkekte-istenmeyen-tuy

 

Modern Yaşamın Gerekleri

Günümüz modern dünyasında, herkes belirli bir işte mesai tüketiyor ve uyulması gerekli bazı kurallar var. Örneğin, erkeklerin iş yaşantısında tıraş olma zorunluluğu bunlardan biri. Her sabah, uyanır uyanmaz yüzdeki kılların alınma zorunluluğu erkeklerin kıllarına kıl olma sebeplerinden bir tanesi.

erkek-vucunda-killar

 

Çok Gereksiz Yerlerde Kıl Çıkması

Mahrem bölgeler dışında vücudun öyle yerlerinde kıllar çıkar ki, sinir olmamak işten bile olmaz. Örneğin kulak içinde ve burun içinde kıllar, omuzda çıkan kıllar gibi. Kadınlara karşı estetik görünmemenin yanında erkeklerin de hoşuna gitmeyen bu tür kılları temizlemek ayrıca bir uğraş gerektirir.

erkekte-vucut-kili

 

Hastalıklara Neden Olmaları

Görüntüye etkilerinin yanında kıllar, vücutta hastalığa da neden oldukları için erkekler tarafından sevilmez. Bu hastalıklardan en fazla görüleni kıl dönmesidir. Kılın dışarıya doğru uzayamayıp, vücudun içinde uzaması ve iltihaplanmaya neden olması ve rahatsızlık yaratması nedeniyle erkekler kıllarından pek hoşlanmazlar.

Her şeye rağmen kıllar vücudumuzun bir gerçeği. Bu nedenle ya onlarla yaşamaya alışacağız ya da teknolojinin de yardımıyla kökünü kazıyacağız, karar sizin.

Benzer Yazilar

Karın Kaslarının Görünmemesinin 5 Muhtemel Sebebi

Editor

Erkekler Ne Sıklıkta Mastürbasyon Yapmalıdır?

Editor

Erkeklerde Görülen Depresyon Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Aletsiz Vücut Geliştirme Hareketleri

Editor

Uyku İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Editor

Varikosel Erkekleri Tehtid Ediyor!

Editor

Yorum Yaz