Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Kaş Alma ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaşlarınızın görünümünden rahatsızsanız ve erkek kaş alma ve bakımının nasıl olacağını merak ediyorsanız erkeklerde kaş alma yöntem ve teknikleri hakkında sizlere bilgi verecek bir yazı hazırladık.

Erkeklerin Kaş Alımından Önce Yapması Gerekenler

Erkekler için kaş alma zor ve acı veren bir bakım olduğu için, bu işlemi en az acısız hale getirmek çok önemlidir. Bunun için duş aldıktan sonra yüzünüzü sıcak suyla iyice yıkayın. Bu uygulama gözeneklerinizin açılmasını ve kılların yumuşamasını sağlayacak aynı zamanda kıl dönmesini engellemenizi sağlayacaktır.

Erkeklerde Kaş Bakımı İçin Gerekenler

Erkeklerin kaş bakımı için gereken basit birkaç bakım ürünü vardır. Bu bakım ürünleri aşağıdaki gibidir:

  • Tıraş makinesi (Cımbız alternatifi olarak)
  • Küçük bakım makası
  • Cımbız

Erkeklerin Kaş Alımı Nasıl Yapılır?

Doğru uzunluk, şekil ve kalınlığın belirlenmesi erkek kaş alımı için çok önemlidir. Ancak bu şekilde doğal görünen ve yüzünüzde sırıtmayan kaşlara kavuşabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kaşlarınızı alabilirsiniz:

1. Kaş Uzunluğunu Belirleme

Öncelikle kaşınızın uzunluğunu belirleyin. Bunun için bir kurşun kalemin bir ucunu durun deliğinde olacak şekilde yüzünüze tutun sonra diğer ucu gözün dış kenarına gelecek şekilde kalemi döndürün. Kalemin gösterdiği nokta kaş uzunluğunun bitimi için en doğru nokta olacaktır. Kaşlarınızın orta ve dış bölgedeki fazlalıklarını alarak işe başlayın. Kaşlarınızın ana hattı dışında yer alan tüm fazlalıkları yok edin. Bu fazlalıkları yok etmek için bir tıraş makinesinden de yardım alabilirsiniz.

2. Kaşların Kalınlığını Ayarlama

Bunun için kaş kıllarınızı yukarı doğru tarayın ve kaşına 5 mm kalacak şekilde küçük bir makas ya da elektrikli makine ile kaş kıllarınızın yoğunluğunu azaltın.

Erkeklerin Kaş Bakımı

Kaş aldıktan sonra erkek kaş bakımı yaparken, kaşlarınıza haftada 1 kere zeytinyağı uygulayarak köklerini güçlendirebilir. Hint yağı ile kaşlarınızın parlak ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkekler de Pilates Yapmalı Mı?

En Büyük Seks Korkuları

Ahmet DOĞDU

En Çok Tercih Edilen Kilo Aldırıcılar!

Ahmet DOĞDU

5 Adımda Mükemmel Tıraş

Ahmet DOĞDU

Jinekomasti Nedir?

Editor

ilginç fanteziler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz