3.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Şub 23, 2019
Erkek Moda

Erkeklerde Kısa Saç Mı Uzun Saç Mı?

Kimi erkek saçlarının uzun olmasından hoşlanırken kimi insan kısa olmasından hoşlanır. Bilhassa gençlik dönemlerinde erkekler saçlarını uzatmaya heves eder. Fakat genel olarak bakımının zor olması ve yakışıp yakışmayacağı konusundaki kararsızlıkları sebebiyle uzun saç genel olarak ikinci planda kalır. Farklı sitelerde yapılan anketlere göre ‘erkeklerde kısa saç mı uzun saç mı?’ sorusuna verilen cevaplarda erkeklere kısa saçın daha çok yakıştığı sonucu çıkıyor. Ancak uzun saçlar da gerekli özeni gösterdiklerinde erkeklere ayrı bir hava katmakta.

Erkeklerde Kısa Saçlar Kimlere Yakışır?

Saçlarınızla uğraşmayı sevmiyorsanız, dışarı çıkacağınız zaman yataktan kalkıp ufak hareketlerle saçınıza şekil verenlerdenseniz kısa saçlar tam size göre. Şekil vermek için ihtiyacınız olan tarak, jöle veya vaks. Saçınızı yıkadıktan sonra nemliyken bile, jöle ve vaksınızı sürüp tarak yardımı yla kolayca şekil verebilirsiniz. İster geriye yatırın ister yandan ayırın.

Kısa saç deyince bir diğer merak konusu da 3 numara saç konusu. Saçını tamamen kazıtmak istemeyenlerin tercihi. Dönem dönem öne çıkan bu saç modelinin yakışan erkeğe ayrı bir karizma kattığı görülüyor.

3 Numara Saç Kimlere Yakışır?

Bu saç modeli herkese yakışmaz. Tamamen kısa olduğu için kulakları öne çıkarır. Kulakları kepçe olanların tercih etmemesi gereken bir modeldir. Bir diğer durum ise kafa yapısı… Kafa yapısı yamuk ve uzun olmayan yani düzgün bir kafa yapısına sahip olanlar tercih edebilir. Saçları dökülen veya dökülmeye meyilli olanlar da bu saç şekliyle kendilerini kamufle edebilirler.

Kısa saç tercihleri hem saç bakımı hem de saç sorunları açısından da uzun saça göre çok daha avantajlıdır.

Erkeklerde Uzun Saçlar Kimlere Yakışır?

Saçlarıyla uğraşmayı, bakım yapmayı seven erkekler uzun saçları tercih edebilir. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de uzun saçı tercih edenlerin saçlarını yıkadıklarında krem ve maske desteğiyle bakım yapmaları gerekir. Günlük hayatta yapacakları topuzlar, yarım topuzlar veya düzleyecekleri saçları yaptıkları bakımla beraber havalı bir görünüm verecektir.

Benzer Yazilar

Kim demiş Erkek çanta kullanmaz diye?

Erkek Moda

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Erkekler İle Düğün Alışverişi Yapmak

Editor

Erkekler için Kare Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri

Erkek Cekette Drop Nasıl Kullanılır?

Editor

Erkek için Şapka