Image default
Erkek Moda

Erkeklerde Kot Stili Nasıl Olmalı?

Kot pantolonlar gündelik hayatın vazgeçilmez parçası olarak her insanın gardırobunda mutlaka yer alan bir parçadır. Konu kot pantolon seçimi yapmaya geldiğinde ise dikkat edilmesi gereken birçok detay yer alıyor. Erkek kot pantolon tercihleri de hem stil göstergesi açısından önem taşıyan hem de rahat kullanıma erişebilmek için üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu seçim yapılırken en çok akla gelen sorulardan biri ise erkek pantolon paça boyu nasıl olmalı sorusudur.

erkek-kot-stili-nasil-olmali-2017-2018.jpg

Bedene Göre Doğru Seçim Yapabilmek

Erkek kot pantolon tercihleri konusunda en önemli nokta bedene tam oturan kot pantolon seçimi yapabilmektir. Eğer 1-2 beden büyük ya da küçük kot pantolon seçimi yapılırsa bu durum hem görüntü bozukluğuna hem kolay deforme olmaya sebep olacaktır. Bu sebeple jean seçilirken kesinlikle vücudun doğru tanınması gerekmektedir.

erkek-kot-modasi.jpeg

Vücuda Uygun Pantolon Seçimi

Kot pantolon seçimi yapılırken birçok model ve farklı seçenekler günümüz modasında her geçen gün artıyor. Bu sebeple yapacağınız seçimler kesinlikle bireysel zevk ve tercihlere bağlı olmaktadır. Ancak bu tercihler yapılırken hangi model vücuda daha uygun ve güzel duruyor belirleyebilmek işi kolaylaştıracaktır. Erkek kot pantolon tercihleri yapılırken genelde slim-fit, skinny ve lose fit modeller sık kullanılmaktadır. Kısa boylu ve yüksek kilolar bacak boyunu kısaltacağı için düşük bel tercihlerden kaçınmalıdır. Skinny ve slim fit tercihleri uzun ve kısa boylular için tercih edilebilecek seçeneklerdendir fakat bacaklarda fazla kalınlık söz konusuysa skinny pantolon seçiminde dikkatli olunmalıdır. Dikkatli olunması gereken diğer konu ise erkek pantolon paça boyu konusudur.

Paça Boylarına Dikkat

Vücuda oturan erkek kot pantolon tercihleri yapıldıktan sonra başka önemli bir nokta olarak paça boyları yer alıyor. Erkek pantolon paça boyu modele göre değişiklik gösterebilmektedir ancak genel kanı ayakkabının topuk hizasında paça seçimidir.

 

Benzer Yazilar

Sarar Catwalk

Ahmet DOĞDU

Aksesuar Hakkında

Editor

2016 Erkek Bot Modası

Ahmet DOĞDU

Sarar 2012 Bahar ve Yaz Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Kot Pantolonun Altına Nasıl Spor Ayakkabılar Tercih Edilmeli

Ahmet DOĞDU

TAKIM ELBİSE GÜCÜ!

Editor

Yorum Yaz