Image default
FelsefErkek

Erkeklerde Kumar Alışkanlığı ve Nedenleri

  1. Kumar Nedir?

Kumar, insanların şans oyunlarına para yatırıp sonucuna göre misli ile para kazanma fırsatı sunan, toplum arasında oldukça yaygın olarak bilinen ancak kumar bağımlılığı konusunda dikkat edilmesi gereken ve çeşitli oyunlardan oluşan bir sistemdir. Şansınız olduğu zaman milyonlar kazanabilme imkanı bulunmasına rağmen eğer ki şansınız yaver gitmez ise işte o zaman bütün varlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle kumar oynamak oldukça tehlikeli bir durumdur. İki yada daha fazla kişi bahis için koymayı kabul ettiği para veya maldan hiçbir şekilde istemeksizin kazanan tarafa vermek zorundadır. Kumar ise insanlık tarihi boyunca sürekli farklı varyasyonları ile oynanmıştır.

  1. Kumar Bağımlılığı Nasıl Oluşur?

Kumar bağımlılığı sebepleri arasındaki en önemli sebeplerden bir tanesi kişinin daha fazla kazanma arzusundan kaynaklanmaktadır. Yani kısaca alın teri dökmeden ve en kısa yoldan para kazanmak insanlar için oldukça ilgi çekici olmuştur ve bu sebepten dolayı kazananlar bir yana kaybedenler oldukça büyük bir kesimi oluşturmaktadır. Kaybedenlerin büyük kesimi oluşturmasının en büyük nedenleri arasında ise kumar oynamaya başladıktan sonra doyumsuzluk hissi yaşamasıdır. İnsanlar her zaman daha fazlasını isterler. İşte bu sebepten dolayı da genellikle sürekli kumar oynayan yani kumara bel bağlayan insanlar varını yoğunu kaybederler. Kumar bağımlılığı bu yüzden hem kumar oynayan kişinin yakınları hem de kendisi açısından büyük maddi ve manevi sorunlara yol açmaktadır.

kumar-aliskanligindan-kurtulma-yollari

  1. Kumar Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum?

Kumar alışkanlığı insanın dürtülerine kıvılcım çakan ve insanı içten içe yiyen bir durumdur. Bu durumun ise psikolojik olduğu ve bu durumu yaşayan insanların iyileşebileceği akıllardan çıkarılmamalıdır. Kumar hastalığının önüne geçmek için düzenli seanslar ile psikolojik açıdan yardım almanız ve iradenize sahip çıkmanız ileri ki durumlar açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda yeni hobiler bularak da kafanızı dağıtabilirsiniz. Hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gereken durum ise kumarın hiçbir türünün oynayan hiçbir insana yararının dokunmadığıdır. Bir gün kazansanız bile diğer gün gittiğiniz zaman daha fazlasını kaybetme riskiniz fazladır.

Benzer Yazilar

ilişkide Kavga Sanatı

Ahmet DOĞDU

Aşkın Tartısı Yoktur

Editor

Çapkın Bir Erkekten Kadınlara Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Mı Düşünüyorsunuz Şu İşaretlere Dikkat…

Erkeklerin En Sevdiği Kadın Kıyafetleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Aşk Uğruna Aldığı Riskler

Yorum Yaz