Image default
Erkek Moda

Erkeklerde Örgü Modası

Uzun yıllardır hayatımızda olan örgü, erkek dünyasına da son yıllarda damgasını vuruyor. Daha çok kadınlarda görmeye alışkın olduğunuz örgü modelleri, yeni moda akımlarının da etkisi ile erkekler üzerinde de sıklıkla görmüş olduğunuz bir saç modeli haline dönüşüyor.

Erkeklerde-Orgu-Modasi

Özellikle sanatçılar, futbolcular, oyuncular gibi erkeklerde daha sık görmeye başladığınız saç örgüleri, gittikçe sokaklara da iyice yayılmaya başlamış durumda. Birçok kadın bu görüntüden pek memnun kalmasa da bazı kadınlar yeni bir akım olan erkeklerde örgü modasını şimdiden benimsemiş durumda. Hatta çift olarak aynı örgü modelleri ile sokaklarda rastladığınız insanlar bile oluyor.

Erkeklerde örgü fikri çok yeni bir akım olsa da özellikle yabancı filmlerde aktörlerin saçında görmeye alışkın olduğumuz bir tarzdı örgüler. Bu sitilin sokaklara yayılması ise içinde bulunduğumuz dönem ile artış göstermiş gibi görünüyor. Oldukça farklı bir tarz olan erkeklerde saç örgüsünün bazı beylere aşırı derecede yakıştığı eminiz ki sizin de gözünüzden kaçmayacaktır. Özellikle uzun saça sahip olan erkeklerin tercih ettiği değişik tarzdaki örgüler, kısa saçlı erkekler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Saçın bir bölümünü kazıtıp, uzun kalan kısımları örgü ile şekillendirmek de oldukça ilgi çekici görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Erkek-orgu-modelleri

Erkeklerde örgü modası daha çok yeni bir akım olsa da bu hız ile tüm dünyaya sirayet edeceğini söylememiz mümkün. Daha önceki dönemlerde yalnızca marjinal olarak adlandırılan erkeklerin örgü modellerini yapmaya cesaret edebildiği dönemlerden, artık her erkeğin rahatlıkla örgülü saçlar ile sokağa çıkabileceği bir döneme girmiş bulunmaktayız. Bazı kesimler bu akımı biraz yadırgamış gözükse de örgülü saçlar ile dolaşan erkekler hallerinden oldukça memnun görünüyor. Üstelik yeni saç stillerini hem spor hem de klasik kıyafetleri ile kolaylıkla bir araya getirebiliyorlar.

Benzer Yazilar

Athena Gökhan Özoğuz Giyim Tarzı

Editor

Erkeklerde Açık Yakalı Gömlekler

Yeni Tarz Erkek Şapkaları İle Trendi Yakala

Ahmet DOĞDU

Hublot MP-02 Zaman Anahtarı

Ahmet DOĞDU

Kravat Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Editor

Erkek Roberto Cavalli 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz