Image default
Vajinalog + 18

Erkeklerde Ortalama Boşalma Süresi Ne Kadardır?

Erkekler için önemli olan boşalma süresini uzun tutma yarışı yapılan bilimsel bir araştırma ile ortaya konmuştur. Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen 500 çift üzerinde 4 hafta boyunca yapılan araştırmada erkeklerin ortalama boşalma süresi 5.4 dakika olarak belirlenmiştir. Boşalma süresi yaş ilerledikçe daha da kısalırken Türk erkeklerinin boşalma süresi 3.7 dakika olarak ortaya konmuştur. Yapılan araştırmada aynı zamanda kondom kullanımının yada sünnetli olup olmamanın boşalma süresinde bir etkisinin olmadığıda ortaya çıktı.

yatak-iliskileri

Denekler Ortalama 5.7 Dakikada Boşaldı

Erkekler arasındaki boşalma süresine ilişkin yarış yapılan bir araştırma ile son buldu. Erkeklik için bir ölçütmüş gibi görülen boşalma süresi Türk erkekleri için ortalama 3.7 dakika olarak belirlendi. Yani bu sürenin üzerinde boşaldığını idda ederseniz sanırım biraz abartmış olursunuz. Dünya erkekleri arasında en önemli konu malzemelerinden biri olan boşalma süresine son noktayı koymak isteyen bir araştırma şirketi dünyanın dört bir yanından gelen 500 denek üzerinde 4 hafta boyunca araştırma yaptı. Her yaştan ve farklı ırklardan bu deneye katılan denekler ilişki sırasında penisin vajinaya girişinde kronemetreye bastı ve boşalma tamamlandığı anda kronometreyi durdurdu. Cinsel birleşmenin doğal seyri içinde yapılan kronometreli tespit ne kadar doğruluk sağlar bilinmez ama deneklerin hepsinden alınan sonuçlara göre erkekler ön sevişmeyide dahil etmezsek ortalama 5.4 dakikada boşalıyor.

ortalama-bosalma-suresi

Kondom Temize Çıktı

Yapılan araştırmada aynı zamanda bilinen bazı gerçeklerin de yanlış olduğu ortaya çıktı. Kondom kullanımının boşalmada hiçbir etkisinin olmadığı vurgulanırken , sünnetli ve sünnetsiz erkekler arasında da boşalma süresi konusunda bir fark olmadığı belirlendi. Erkeklerdeki cinsel yaşamı büyük ölçüde etkileyen boşalma süresinin netlik kazanması ben iyiyim yada değilim sorununa adeta çözüm oldu,

Yapılan araştırma sonrasında erkeklerin cinsel sağlığı ile ilgili birtakım tespitler de ortaya çıktı. Erkeklerin vajina içinde gidip gelmesinin ve hemen boşalmamasındaki asıl nedenin, penisin baş kısmı ile vajinanın girişinde bulunan ve daha önceki ilişkiden kalan artık spermlerin dışarı atılmasına yardımcı olmak olduğu ifade edildi. İlişki sırasında erkeğin spermlerini yumurta ile  birleştirmek için önce kanalı temizlemesi gerektiği ve bu işinde penisin vajina içinde bu gidip gelmesi ile olacağı ortaya kondu.

Benzer Yazilar

Sertleşme Probleminde Kök Hücre Tedavisi

Editor

Sertleşme Sorununa Sert Bir Bakış

Ahmet DOĞDU

Bar Refaeli

Ahmet DOĞDU

Sekreter Olmak için Sadece Gözlük Yeterlimi

Ahmet DOĞDU

Cinsel Organıyla En Çok Övünen Milletler

Ahmet DOĞDU

Kadınları Korkutan Erkek Davranışları Hakkında

Editor

Yorum Yaz