Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Penis Eğriliğine Dikkat!

Peyronie hastalığı olarak bilinen penis eğriliği sonucu bu hastalığa sahip olan insanlar kansere daha yatkın kişilerdir.Yapılan araştırmalar sonucu penis eğriliği insanlarda bazı kanser hastalığına neden olmaktadır. Böylece erkeklerde penis eğriliğine neden olan genin tümör hastalığını tetiklediği de açıklanmıştır. Ayrıca peyronie hastalığı olarak bilinen penis eğriliği, erkek %7’sinde görülmektedir. Ayrıca bu penis eğriliğinin melanom riskine, testis kanserine, mide kanserine neden olduğu açıklanmıştır. Böylece peyronie olarak bilinen penis eğriliği olan erkekler mutlaka uzman doktorlara başvurarak gerekli olan müdahaleleri yaptırmalıdır.

Kansere Dikkat

Baylor Üniversitesi’nin bir buçuk milyondan fazla hastadan toplamış olduğu verileri inceleyerek yapmış oldukları çalışmaları sonuçlarını American Society for Reproductive Medicine’de açıkladı. Böylece penis eğriliği yani peyronie olan erkeklerin testis kanserine yakalanma oranının %40 olduğu açıklandı. Ayrıca testis kanserinin yanısıra melanom riski %29 ve mide kanserine yakalanma riski %40 oranından daha fazla olduğu açıklandı. Kansere yakalanma riskinin olduğu penis eğriliğinde erkeklerin bu hastalıklara yakalanmamaları için kısa sürede alanında uzman doktorlara başvurmaları gerekmektedir. Böylece yapılan yeni bir araştırma sonucunda Baylor Üniversite’si tarafından elde edilen bilgilere göre, penis eğriliği olan kişilerin kanser gibi hastalıklarına yakalanma ihtimallerinin yüksek olduğu açıklandı.

Düzenli Kontroller Yaptırın

Araştırmaları gerçekleştiren grup, penis eğriliği olan erkeklerin kanser hastalığına yakalanmamaları için mutlaka düzenli bir şekilde kontrole gitmeleri ve uzman doktorlar dahilinde hareket etmeleri gerektiği bildirildi. Böylece verilen bilgilere göre peyronie hastalığı olanların kansere daha yatkın kişiler olduğu açıklandı. Bu durumun önüne geçilmesi için ise düzenli kontrollerin doktorlar tarafından yapılması gerektiği bildirildi. Ayrıca bu hastalığın penisin sürekli olarak hasar alması sonucu ortaya çıktığı tahmin ediliyor. Hasarın ise, ilişki sırasında, kaza sırasında oluşabileceği açıklandı.

Benzer Yazilar

Erkeklerde El ve Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Ahmet DOĞDU

Traş Olurken Yüzün Tahriş Olmasını Engellemenin Yolları

Ahmet DOĞDU

Erkekler seksten sonra neden uyuyakalır?

Ahmet DOĞDU

Söz Konusu Diyetse Erkeklere De Çözüm Vardır Elbet..

Editor

Alerji Mevsimine Dikkat!

Editor

Yorum Yaz