-1.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Oca 19, 2019
Erkek Moda

Erkeklerde Retro Modası

Erkekte retro modası nasıl olur?

Son yıllarda erkek modasında birtakım gelişmeler yaşanmaktadır. Ülkemiz erkeklerinin retro modasına uyum sağlamaya başlaması buna verilebilecek ideal bir yöntemdir. Retro felsefesi bağlamında giyim tarzını şekillendiren erkekler, tarz görünümleri ve elegan havaları ile bulundukları ortamlarda dikkatleri üzerine çekiyor. Peki erkekte retro modası nedir?

Retro modası hakkında

Geriye dönüş anlamına gelen retro kelimesi, modada geçmiş dönemlere ait kıyafet ve aksesuarların günümüz modasına uyarlanmasıdır. Erkekte retro modası, giyim tarzı, saç ve sakal stilleri ile kendini belli ediyor.

erkeklerde-retro-modeller

Retro giyim tarzını benimseyen erkeklerin saç ve sakal stilleri

Genel olarak birbirine karışmış, hırçın ve özgür saç ve sakala sahip oldukları görülür. Giyim tarzı ile bağdaşan bu durum, kişiye farklı bir modernlik katar. Lakin bu tür saç ve sakal tipleri, retro modasının olmazsa olmazları değildir.

Defilelerden yansıyan kareler

Yıl içinde erkeklerin retro modasının nasıl şekil alacağı, defilelerden anlaşılır. Baştan aşağı farklı görünümde olan ve farkı ile tarzını oluşturan bir moda akımı söz konusudur. Ülkemizde retro giyinmek isteyen erkeklerin kıyafet bulmaları yeterinde kolay değildir. Ancak erkek modasına verilen önemin artması nedeniyle, sürecin daha olumlu devam etmesi beklenmektedir.

erkekte-retro-modasi

Retro erkek gömlekleri

Giyim tarzının en çok kullanılan ürünleri arasındadır. Bol desenler, bu gömleklerin en belirgin nitelikleri arasındadır.

retro-gomlekler

Retro giyim tarzında gözlük aksesuarı

Özellikle erkeklerde çok şık ve çekici duran bir aksesuardır. Takım elbise gibi klasik giyim tarzı ürünleri ile uyumlu bir görünüm sergilediği görülür.

erkek-retro-gozluk

Retro erkek ayakkabı

Retro tarzı benimseyen kişilerin ayakkabıları, hem tarz hem de cool görünen ayakkabı modelleridir. Farklı markaların ürünlerinde rastlanması mümkün ürünlerdir. Özellikle botlar, erkekte retro modası tercih edenler için çok idealdir.

retro-erkek-ayakkabi

Benzer Yazilar

Tarzıyla Kızların Gönlüne Taht Kuran Futbolcular

Editor

Sokak Modasında Erkek Trendleri

Editor

DOCKERS® ALPHA KHAKI

Erkek Moda

Yaz Aylarının En iyi Erkek Kokuları

Erkek Moda

Burak Özçivit Tarzı

Erkek Saatlerinde 2016 Modası

Editor