Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Sertleşme Problemleri

Erkeklerde Sertleşme Problemleri

Erkeklerde cinsel birleşmeye engel oluşturan sertleşme sorunu farklı nedenlerden dolayı görülebilmektedir. Erkeklerde sertleşme sorunu sanıldığından daha fazla olan bir rahatsızlıktır.

erkeklerde-sertlesme

Sertleşme Problemlerinin Nedenleri

Erkekler farklı dönemlerde ve farklı nedenlerle sertleşme sorunu yaşayabilir. Fiziksel ve psikolojik sebeplerden bazıları şunlardır: aşırı kilo, yüksek kan şekeri, yüksek kan basıncı, kolesterol dengesizliği, hareketsiz yaşam tarzı, aşırı sinirli ve gergin ruh hali, depresyon, kullanılan ilaçlar, sigara, alkol bağımlılığı, uyuşturucu ve özellikle sporcuların kullandığı doping etkili ilaçlar, başlıca sertleşme sorunu nedenleri olarak karşımıza çıkar.

erkeklerde-sertlesememe

Fiziksel Etkiler Ağır Basıyor

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yaklaşık %75’i fiziksel nedenlerden dolayı bu sorunu yaşıyor. Damar sorunları, en yaygın görülen sertleşme bozukluğu nedenidir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak kolesterol, şeker, damar sertleşmeleri gibi sorunların artmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen olumsuz değişimlerden sonra sertleşmeyi sağlayan sinirlerde bozulma yaşanır ve cinsel ilişki sırasında penisin sertleşmesini engeller.

erkekler

Sertleşme Sorunu Diğer Hastalıkların Da Habercisi Olabilir

Yapılan araştırmalarda, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin diyabet kaynaklı olarak kalp rahatsızlıklarından ölme oranlarının daha fazla olduğu gözlenmiştir.

Sertleşme sorunu, kalp krizi, inme, kalp ağrısı, damar sorunları gibi hastalıklarda erken tanı için önem teşkil ediliyor.

erkekler-ve-cinsellik

Erkekler Doktor Konusunda Sıkıntılı

Sertleşme sorunlarında erkekler yüksek bir oranla doktora başvurma konusunda sıkıntılı davranıyor. Büyük çoğunluk utandığı için doktora başvurmuyor. Doktora bu nedenle başvurmamalarının altında çoğunluğunun tıbbi sorun olarak değerlendirilmeyeceği korkusu var. Doktorla cinsellik konuşmanın sıkıntı olabileceğini düşünenler de çoğunlukta.

erkeklerde-sertlesme-problemi

Sertleşme Sorunu Tedavisi İçin Doktora Başvurun

Psikolojik ya da fiziksel kaynaklı fark etmeksizin bu tür bir problem yaşandığında doktora başvurulması gerekir.

Sertleşme sorunu tedavisi bir sıkıntıdır ve sebepleri bulunarak tedavi edilmesi gerekir. Bu nedenle mutlaka bir uzmana başvurun.

Benzer Yazilar

Prostat Nedir ?

Ahmet DOĞDU

Kapsamlı Yaz Hijyeni Kılavuzu

Ahmet DOĞDU

Erkek ve kadın neden aldatır?

Ahmet DOĞDU

Kegel Egzersizleri Erken Boşalmayı Önlemede Etkili Oluyor

Editor

YAĞLI VE AKNELİ CİLTLER İÇİN TIRAŞ İPUÇLARI

Editor

Metroseksüel Erkekler Dişlere Dikkat

Editor

1 Yorum

seo danışman 09 Mayıs 2016 at 15:33

Çok faydalı içerikler paylaşıyorsun teşekkür ederim

Cevapla

Yorum Yaz