Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Sivilce Sorunu ve Tedavisi

Sivilce genel olarak ergenlik çağındaki kişilerde görülmektedir. Bu şekilde ileri yaşlara yayılmaktadır. Bayanların olduğu kadar erkeklerinde yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Günümüzde de çok sık rastlanan bir cilt hastalığıdır. Vücudunuzun yağ bakımından yüksek olan bölgelerinde oluşmaktadır. Deri altında çıkar kımızı sivilce şeklinde çıkacak yerde gözükmektedir. Erkeklerde sivilce sorunu ve tedavisi kişiden kişiye göre değişmektedir.

erkek-cilt

Fazla yemek yeme gibi erkeklerin alışkanlıkları bulunmaktadır. Erkeklerin yemiş oldukları yemeklerin yağlı kısımlarını vücutlarından dışarı atmak zorundadırlar. Zamanla yüzlerindeki sivilceler tedavi edilmez ise cilt üzerinde sert bir tabaka olarak kalıcı bir hal almaktadırlar. Erkeklerde sivilce sorunu ve tedavisi öncelikle kilo vermelerinden geçmektedir. Çünkü Kilo vücuttaki yağ dengesini bozarak dışarıya çıkmaktadır. Önlem alınmaz ise vücutta kalıcı hasarlar bırakabilir. Yüzünüze uygun cilt tipinize göre nemlendiriciler ve akne oluşumunu engelleyecek sabunlar ile yıkamanız gerekmektedir. Bayanların ciltlerine uygulamış oldukları ürünlerin erkeklerin de yüzlerine uygulayabileceği ürünler satın alarak cildinizi koruma altına almanız gerekmektedir. İleri düzeyde yüzünüzde bir akne sorunu var ise bir hekime danışarak ilaç tedavisine başlamanız gerekir. Zamanla yüzünüzün bir yerinde olan akneler önlem alınmaz ise diğer yerlere yayılmaktadır. Her yaşta görülebilen bir rahatsızlıktır.

erkeklerde-sivilce-sorunu

Erkeklerde sivilce sorunu ve tedavisi ne başlamadan önce yeme içme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın. Sebze ağırlıklı beslenmelisiniz. Sabah akşam yüzüne uygun bir sabun ya da krem ile yüzünüzü tahriş etmeden yıkamalısınız. Haftada 2 veya 3 kez yüzünüze kil maskesi uygulamanızda oluşacak gözenekleri temizleme açısından fayda sağlayacaktır. Yeme içme dışında uyku düzeninizi de kontrol altına almanız gerekir. Cildinizde oluşan siyah nokta ya da sivilcelere hiçbir şekilde el ile müdahale etmeyiniz. Bu sadece cildinizde leke olarak kalır. Bu gibi sorunlar cildin daha kötü olmasına yaramaktadır.

Benzer Yazilar

ERKEK CİLT BAKIMI

Editor

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

Editor

 Ereksiyon Sorununu Tedavi Eden 5 Yoga Hareketi

Ahmet DOĞDU

Erkekler Neden Çok Horlar ?

Ahmet DOĞDU

Oyun Bağımlıları Orgazm Güçlüğü Yaşıyor

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Bir Metabolizma İçin Tüketmeniz Gereken Besinler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz