Image default
Erkek Moda

Erkeklerde Skinny Jean Kullanımı

Günümüzde birçoğumuzun vazgeçilmezi olan Jean pantolonları, dayanıklı kumaşlara sahip olmaları sebebiyle ilk olarak 1873 tarihinde maden işçileri tarafından kullanılması amacıyla üretilmiştir.

Levi Strauss ve Jacob Davis’in birlikte tasarlayarak ürettikleri bu jean pantolonlar, zaman içerisinde yoksul ve emekçi kesiminin kullanımından çıkarak sokak modasının simgesi haline geldiler. 50’li yıllarda James Dean, Marilyn Monroe, Elvis Presley gibi yıldızların jean pantolonlar ile verdikleri pozlar sonrasında artık jeanlerin yükselişi önlenemez hale geldi. Türkiye de jean pantolonlar, girişimci Muhteşem Kot sayesinde tanınmıştır.

skinny-jeanler.jpg

Skinny Jean Erkek Modasını Ele Geçirdi!

Kot modası zamanla kendi içinde gelişerek, kullanıcısına birçok farklı tarzda kot pantolon modeli sunmaya başlamıştır. Geçtiğimiz yılların trendi olan boyfriend jeanler 2017’de yerini skinny jeanlere bırakıyor. Genelde bayanlara hitap ediyor olarak görülen tayt formundaki skinny jeanler, yarattığı sokak tarzı ile, skinny jean giyen erkek sayısındaki artışı sağlamış ve erkek modasına da hızlı bir geçiş yapmayı başarmıştır.

Doğru kombin yapıldığında oldukça tarz görüneceğiniz bu jeanleri, sizi olduğunuzdan daha zayıf ve kalıpsız göstereceğinden üzerinize yapışan tişörtler ve dar gömlekler ile kullanmamalısınız. Bol sade bir basic tişörtün üzerine giyeceğiniz ekoseli veya kareli bir gömlek, altına giyeceğiniz spor ayakkabısı ve ya postallar ile ve başınıza takacağınız bir bere sayesinde tarz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

skinny-jean-giyen-erkek.jpg

Skinny Jean Kimlere Yakışır?

Skinny jean hem uzun boylu erkeklerin hem de kısa boylu erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. Skinny jeanler normal kiloda ve ya zayıf olan erkeklerde daha iyi durmaktadır. Kilolu ve göbekli bir erkekseniz, bu pantolon tarzından uzak durmalısınız. Son olarak paçaları kıvırarak giyelen jeanler, bacak boyunu kısaltacağından, kısa boylu biriyseniz paça boyunuza dikkat etmeniz önerilir.

skinny-jean

Benzer Yazilar

Erkek Kadın İlişkilerinde Beden Dili: Kadınlar Ne Demek İstiyor?

Ahmet DOĞDU

Yeni Trend Erkek Gömlekleri

Ahmet DOĞDU

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Aksesuarı: Erkek Bileklikleri

Erkek Atkı Modelleri Ve Bağlama Şekilleri

Ahmet DOĞDU

Kadınlar İçin Daha Çekici Olmak Mı?

Ahmet DOĞDU

Casual Giyim Hakkında Merak Edilen Her Şey

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz