Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerde Ter Kokusu Problemi

İlk olarak bilinmesi gereken şey şudur ki; terlemek yalnızca erkelere ya da yalnızca kadınlara özgü bir şey değildir. Her birey terler. Aslında terlemek sağlıklı bir vücuda sahip olduğumuzun bir göstergesidir. Ayrıca terleme çok erken dönemlerde başlar. Ortalama göz önüne alındığında yeni doğan bir bebek doğumdan birkaç ay sonra terlemeye başlar. Bilmemiz gerekir ki vücudumuzda oluşan ter, özellikle koltuk altı terinin esas nedeninin temizlikle bir alakası yoktur. Tamamen hormon kaynaklıdır. Ter, aslında vücudun kendi ısısını dengede tutmak için dışarıya verdiği sudur. Yaklaşan yaz aylarıyla beraber özellikle erkeklerin korkulu rüyası olan bu terlemenin nedenleri nelerdir ve ter kokusunu önlemek için neler yapılabilir?

erkeklerin_teri_neden_kokar

 Erkekte Meydana Gelen Ter Kokusu Nedenleri

Vücut ısısını korumak için bezler yardımıyla dışarıya atılan ve ter olarak adlandırılan fazla su maalesef etrafa yaydığı koku ile insanları özellikle erkekleri rahatsız eden bir durumdur. Erkekler kadınlara göre daha çok terler ve doğal olarak kadınlara oranla daha çok ter kokusu problemi yaşarlar. Erkeklerin kadınlara oranla daha çok terlemelerinin sebepleri arasında erkeklerin daha ağır işlerde çalışmaları, kadınlara oranla sıcak havalarda daha çok dışarıda bulunmaları ve ter kokusu için kadınlar kadar önlem almamaları gibi sebepleri sayabiliriz. Bunların dışında belirli ilaçların yan etkileri, vücudun enfeksiyon kapması gibi nedenler de erkeklerde ter kokusunun sebepleri arasında sayılabilir.

ter-kokusunu-onlemek

Erkeklerde Ter Kokusunu Azaltmanın Yolları

Aşırı sıcak günlerde erkekler yaptıkları fiziksel aktivitelere göre oldukça fazla terler ve ter kokusuna maruz kalırlar. Peki, vücut kokusu nasıl giderilir? Size vereceğimiz basit birkaç ipucu ile vücudunuzda oluşan terlemeyi asgari düzeye indirebilirsiniz. Erkeklerde terlemeyi azaltmak için ilk ve en temel yol vücut temizliğine önem vermektir. Erkeklerin sıcak yaz günlerinde her gün duşa girmesi ve dışarıya çıkmadan önce mutlaka koltuk altı deodorantı kullanmaları gerekir. Koltuk altı terlemesini önlemek için de erkeklerin koltuk altı temizliklerine özen göstermeleri gerekir. Tüm bunları yapmanıza rağmen hala ter kokusundan şikâyetçi oluyorsanız o zaman her duştan sonra ter önleyici krem kullanın. Ter önleyici kremlerde en çok tercih edilen marka olan ‘Deotak’ erkek ter kokusunu ciddi oranda engellemekte ve erkeklere özgür hareket etme imkânı sağlamaktadır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde En Çok Görülen Kanser Türleri

Ahmet DOĞDU

Sperm Kalitesini Artıran 8 Mucize Besin

Ahmet DOĞDU

Tıraş Sonrası Bakımında Nelere Dikkat Etmeli

Ahmet DOĞDU

Aşk bir hastalık mı?

Ahmet DOĞDU

Türkiye’de Bulunan Erkek Bakım Ürünleri

Ahmet DOĞDU

Sperm Hakkında 8 Gerçek

Yorum Yaz