Image default
Vajinalog + 18

Erkeklerdeki Cinsellik Sonrası Tutumlara Dikkat

Cinsel ilişki sonrasında her erkek farklı davranışlar sergiler. Kimi ilişki sonrasında hayatının kadınına sarılarak uyumayı tercih ederken kimi erkekte yataktan bir anda çıkıp gitmek telaşına kapılır. Tüm bu davranışların elbetteki tıbben de bir karşılığı var. Cinsellik sonrasında vücudun oksitosin hormonu salgıladığını belirten uzmanlar,erkeğin davranışlarında tek başına etkili olmasada bu hormonun büyük bir rol oynadığını söylüyor.

Erkek Arkasını Dönüp Uyuyorsa Sebep Oksitosin

Cinsel birliktelik sonrasında erkeğin takındığı tutum çoğu zaman kadınları büyük ölçüde rahatsız eder. Sarılıp uymak isteyen yada sevgi sözcükleri duymak için hazırlanan kadının, erkeğin arkasını dönüp yatması yada kaçar gibi yatağı terk etmesi oldukça canını sıkar. Erkekte cinsellik sonrasında neden uyuma eğiliminde bulunduğu tıbben açıklanmıştır. Cinsellik sonrasında boşalan erkeğin oksitosin hormonu salgıladığı ve bu hormonun da uyku getirdiğini açıklayan uzman doktorlar, bu eylemin kadınlar tarafından yanlış anlaşılmaması gerektiğini savundu.

Erkeğin cinsellik sonrasında yaptığı bir diğer eylem ise sigara içmektir. Bu eylem sonradan öğrenilmiş ve özentiden öteye gitmeyen bir alışkanlıtan kaynaklanır. Erkek ilişki sonrasında yaktığı sigaranın aldığı keyfi artırdığını düşünür ama aksine bu hareket ilerideki cinsel hayatına zarar vermekten öteye gitmez.

Cinsellik Erkeği Acıktırır

Erkeklerde cinsel yaşamda karşılaşılan bir durumda ilişkiden sonra yemek yeme yada birşeyler içme isteğinin uyanmasıdır. Cinsellik sonrasında kendini mutfağa atan ve buzdolabının içine gömülen erkeklerin sayısı hiçde az değildir.İnanması zor olsada erkekler seks sonrası kaybettikleri enerjiyi yemek yiyerek geri almaya çalışırlar. Bunun dışında ilişki sonrasında sperm artıklarının penise zarar vereceği inancını taşıyan çoğu erkek ilk iş olarak tuvalete gider. Bu inanışın dışıda işine bağlı erkeklerin ilk gerçekleştirdikleri eylem ise telefonuna bakmak olur.

Sağlıklı bir cinsel ilişkide ise kadınların en çok sevdiği ve erkekten beklediği ilişki sonrası hareket ise sarılıp uymak hatta bir süre sohbet etmektir. Partnerine derinden aşk besleyen çoğu erkeğin yaptığı bu eylem mutlu bir cinsel hayatıda beraberinde getirir. Günlük hayattan bahsetmek ve çiftlerin aşklarını ve sevgilerini ilişki sonrasında dile getirilmesi bedeni olduğu kadar ruhunda tatmin edilmesine yol açar.Birbirlerini daha iyi anlayan ve ruhlarının derinliklerine inen çiftlerin cinsellikten aldıkları haz ise daha fazladır.

Benzer Yazilar

Cinsel İlişki Spor Sayılır Mı?

Editor

Erkekler Yatakta Nasıl Bir İlgi Bekler

Ahmet DOĞDU

Barbara Palvin

Ahmet DOĞDU

Cinsel Hastalıklardan Korunmanın Yolları Nelerdir?

Editor

Ayna Güzelleri

Ahmet DOĞDU

İlk Gece Korkusuyla Nasıl Başa Çıkılır?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz