Image default
Kapak

Erkeklere Bakım Önerileri

Erkek cilt bakımı kadınlara göre daha kolay ve daha pratik aşamalar içerir. Beş aşamalı soyma veya birden fazla krem ​​tabakasına ihtiyaç yoktur. Yüksek kaliteyi, tüm doğal ürünlerden alabileceğiniz gibi dikkatli ve deavamlı ufak bakım teknikleri ile temiz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki erkek cilt bakım rutinleri günlük olarak yapılmalıdır. Genellikle uyanınca ve yatmadan önce yapılmalıdır. Takip edilmesi kolaydır ve daha iyi görünen bir cildi garanti eder.

Erkek Yüz Bakımı

Yüzünüzde sıcak su veya daha iyi bir sıçrama yapın, kiri çıkarmak için gözeneklerinizi açmak üzere bir duş alın.Yüzünüze bir yüze kadar erkek yüz yıkama uygulayın, artık sadece kazanılan dolarlarınızın kaybıdır. Sabun kullanmayın, çünkü büyük çoğunluk yüz için çok sert kimyasallar içerir.Yüzünüze 30 saniye boyunca yüzünüzü, dairesel hareketlerle hafifçe sürtünerek yıkayın. Yerçekimine yardımcı olmak istemeyeceğiniz ve kırışıklıkların/gevşek cildin doğal oluşumunu hızlandırdığı için cildi aşağı çekmemeye çalışın.

Gözeneklerinizi daraltmak, yeni kir ve yağın girmesini önlemek için soğuk su ile durulayın. Yüzünüzü ovuşturmak için yüzünüzü kurulayın. Erken kırışıklıkları cildin gerilmesini teşvik eder. Yüzünüzü iki saatten fazla yıkamaktan kaçının, bu durum gereksiz kuruluklara neden olabilir.

Ayrıca cildinizi pul pul dökmek için haftada 1-2 kez bir erkek yüz fırçalayın , bu da ölü deri hücrelerini gözenekleri tıkar ve cildinizi matlaştırır. Ayrıca, cildinizi ciddi şekilde kurutabileceğinden, haftada iki kez yüz fırçalama yöntemini kullanmaktan kaçının.

Nemlendirin

Cildinizi erkek yüz nemlendirici ile nemlendirin . Yüzünüzün nemlendirilmesi genellikle iyi görünmesini sağlar, yaşlanmayı ve kırışıklıkları önler ve fazla yağ üretimini önler.

Göz çevrenizdeki kırışıklıklar ve karga-ayaklarınız için endişeleniyorsanız, az miktarda yaşlanma karşıtı krem, cildinizi yumuşatmanıza ve sıkı hale getirmenize yardımcı olur. Yaşlanan gözlerin onarılması ve yenilenmesi için daha iyi sonuçlar elde etmek için, gözlerin etrafındaki kırışıklıkları düzeltmekle kalmayacak, aynı zamanda torba ve şişlikleri azaltacağı için erkekler için hazırlanan bir göz kremi kullanın. Uzun bir süre güneşte kalacaksanız (30 dakikadan fazla), cildi güneşten korumak için yüz için güneş kremi uygulayın.

Erkek Vücut Bakımı

Yüz bakımı gibi, erkek vücut bakımı tüm vücutta kapanmış olan gözenek ve hava vücudun hava  aldığı delikleri açan, kir ve kötü yağların kolayca atılmasını sağlayan sıcak bir duşla başlar.

Erkekler için Bar Sabun vs Sıvı Temizleyiciler

Bar sabunu ya da vücut yıkaması kullanma seçeneği tamamen tercih edilir. Yine de kuru cildiniz varsa, E vitamini, zeytinyağı ve jojoba yağı da dahil olmak üzere genellikle daha fazla nemlendiriciye sahip oldukları için vücut yıkamayı denemelisiniz.

Vücut Nemlendiricileri

Çoğu erkek vücut nemlendiricisi kullanmaz ve pek çok erkek yağlı cilde sahip olduğundan bu sorun değildir. Ancak, kuru cilde veya gerçekten kuru olan parçalara sahip erkekler için, bir erkek vücut losyonu mükemmel çözümdür. Losyonu cildinize temas ettikten hemen sonra uygulayın ve dirsekler, dizler, omuzlar, alt bacaklar ve eller de dahil olmak üzere en çok kuruyan alanlara odaklanın.

Erkek El Kremi

Eller, çoğu meslek ve sporun sıkça ellerini kullanması gerektiğinden, erkekler için benzersiz bir vücut parçası olabilir. Böylelikle, adamın elleri kuru, çatlamış ve kolayca kırılmaya yatkındır. En iyi erkek el losyonu, yağlı bir his olmaksızın zengin bir nemlendirme sunmalıdır.

Benzer Yazilar

Bir Erkeğe Yılbaşında Alınmaması Gereken 6 Hediye

Ahmet DOĞDU

Smirnoff Caipiroska

Ahmet DOĞDU

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 4 Film

Kadınlara Yılbaşında Nasıl Hediyeler Alabilirsiniz?

Yoga Mı?

Ahmet DOĞDU

Lastik Atıklarından Heykeller

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz