Image default
Genel

ERKEKLERE BÜYÜK KOLAYLIK,LAZER EPİLASYON!

Günümüzde kadınların daha sık tercih ettiği bir işlem olmasına rağmen bir çok erkeği de dertten kurtaracak lazer epilasyon artık erkekler tarafından da keşfedilmeye başlanmış durumda.

Egzama,sedef vs. cilt hastalığı problemi olmayan erkeklerin kullanabileceği bu yöntemle artık erkek cilt bakımı da kolay hale geliyor.

LAZER EPİLASYON BİR SAĞLIK SORUNUNA SEBEP OLUYOR MU?

Hayır. Lazer yalnızca orta deriye kadar ulaşım sağlayabildiğinden lazer ışınlarının vücudun herhangi bir organına zarar verme gibi bir riski söz konusu değil. Sadece lazerin atış yapıldığı noktada etkili olmaktadır.

LAZERDEN SONRA DERİDE BİR TAHRİŞ MEYDANA GELİR Mİ?

Hayır. Buna sebebiyet vermemek için soğutma uygulamaları mevcut. Daha öncesinde jellerle uygulanıyordu,fakat günümüzde gelişen ürünlerle beraber soğuk hava üretimi sağlayan kriyo adlı cihazlar sayesinde deri yüzeyinin soğutulma işlemi yapılıyor. Bu sayede derinin yanma,tahriş riski engellenmiş oluyor.

BEN YA DA YARA İZLERİNDE SORUN YARATIR MI?

Lazer ışınlarının kuvvetli enerjiyle yani olması gerekenden fazlasıyla cilde uygulanması her zaman bir tehlike unsurudur. Bu nedenle işlem görülecek merkeze önem verilmeli,merkez hakkındaki araştırmalar iyi yapılmalıdır. Her yerde,ve herkesin uygulayabileceği bir işlem olmamakla birlikte, güçlü enerjinin vücuttaki koyu renkli benlere isabet etmesiyle benin renginde değişim ya da kabarma,büyüme gibi sorunlar meydana gelebilir. Vücuttaki ham bölgelere uygulanmasına dikkat etmeli, deri yüzeyinde ben,güneş lekesi gibi unsurlar varsa o bölgelere düşük enerjili lazer uygulanmalı ve yahut duruma göre o bölgelere uygulama yapılmamalı, müşteri daha öncesinden uyarılmalıdır.

HER YAŞTA LAZER EPİLASYON YAPILABİLİR Mİ?

14-15 yaş aralığı geçildiğinde her yaşta ve her cinsiyette insanın lazer epilasyon yaptırması mümkündür. Buluğ çağındaki hormaonların gelişimi nedeniyle bu yaşlarda lazer epilasyon yapılmaz,yapılması tavsiye edilmez.

ERKEKLER EN ÇOK HANGİ BÖLGEYE LAZER UYGULAMASI YAPTIRIYOR?

Erkeklerin genelde sırt,bel kemiği,koltuk altı,elmacık kemikleri,boyunları ve enselerine lazer uygulaması yaptırdıkları biliniyor.

 

Benzer Yazilar

Kızları Etkilemek İçin Yanınızda Bulundurmanız Gereken 3 Köpek Cinsi

Ahmet DOĞDU

2019 Yaz Teknolojisi

Editor

Resim Sanatına Meraklı Erkeklerin Görmesi Gereken Sergiler

Ahmet DOĞDU

Bir Erkek İçin ” Vazgeçilmez” Olmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Erkeklerde İlk Neye Bakar?

Unutulmaz Bir Yaz Tatili için Yer Önerileri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz