Image default
Erkek Moda

Erkeklere Smart Casual Kombin Önerileri

“Smart” ve “Casual” kelimeleri yan yana geldiğinde ilk bakışta çelişkili bir tamlama gibi duruyor. Fakat moda dünyasında artık böyle bir tabir var. “Smart” iyi giyimli, stil sahibi insanları tarif ederken kullanılan bir sıfattır. “Casual” ise günlük, fazla özenmeden giyinmiş kişileri anlatır. “Smart casual” ise aynı anda hem şık hem de spor görünebilen erkekleri ifade ediyor.

Rahat Olmak, Şık Olmaya Engel Değil

smart-casual-nedir.jpg

Günümüzün şehirli erkeğinin yaşamı her zaman kompartımanlara ayrılmış durumda değil. Bu modern erkeğin resmi bir davetin gerektirdiği şıklık ile hafta sonu salaşlığı arasında kalan gri alanları var. Öyle zamanlarda smart casual kombinleri tercih edilecek alternatif giyim şekilleri olarak görmek mümkün. Blazer ceket ile jean pantolon smart casual kombinlere bir örnektir. Burada işin püf noktası seçilen parçaların renkleri ve kesimleridir. Renkler ve kesimler özensiz bir şekilde seçilirse şık bir davette fazla sportif bir görüntü verip zor durumda kalma ihtimali de vardır.

Sade Çizgilerden Şaşmayın

smart-casual-modeli.jpg

Seçtiğiniz parçaların minimal tarzda, yalın çizgiler içermesine dikkat edin. Böylece aşırı spor bir görüntü vermemiş olursunuz. Söz gelimi, ceketinizin içine giyeceğiniz tişört düz (basic) bir tişört olmalı. Beyaz ya da siyah renk doğru tercih olacaktır. Tişört ne çok bol ne de fazla dar olmalıdır. Erkek casual giyim kombinleri tişört ile başlayıp dar kesim bir chino pantolon ve üste oturan blazer bir ceket ile tamamlanırsa “smart” bir hava yakalanabilecektir. Peki, kıyafetin önemli tamamlayıcı unsurlarından ayakkabıdan bahsederken smart casual erkek ayakkabı diye bir kategori yaratıp buna örnek verebilir miyiz? Elbette. Takımınızı tamamlayacak olan “smart casual” ayakkabı bir çift loafer’dır.

smart-casual-modelleri.jpg

Benzer Yazilar

Erkek Kış Ayakkabı Modelleri

Ahmet DOĞDU

Kot Pantolonun Altına Klasik Ayakkabı Giyilir Mi?

Editor

Kiığılı’da Yeni Sezon

Ahmet DOĞDU

Sezona Hazırlık İçin Bunlara Dikkat!

Ahmet DOĞDU

Yalın Bir Deha Eşsiz Saat Ustası Daniel Roth

Ahmet DOĞDU

Kotun Altına Hangi Ayakkabı Girilir

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz