1.9 C
Istanbul, TR
Salı, Ara 11, 2018
Genel

Erkeklere Sorduk: Sinema mı Tiyatro mu ?

Erkekler dediğimizde aklımıza maç izleyen elinde kumanda zaping yapan homurdanan ve çoğu zaman odunlaşan varlıklar olarak gelmesin. Öyle erkekler var ki imrenilesi hareketleri ve fenomen olacak bakışlarıyla birçok kadının gönlünde taht kuruyor. Yani Yaban diye tabir ettiğimiz erkekler de var romantiklerde. O yüzden çok çeşit vardır ama erkeklerin genetiğinde birçok ortak özellik bulunur. Bu ortak özelliklerin başında da erkeklerin sinema, tiyatro tutkusu gelir.

genclerle-sinema-san

Bazı şeyler vardır her erkekte görürüz. Mesela maç dediğimizde akan sular durur coşku kaplar he yeri. Bir başka örnek her erkekte mutlaka bir araba tutkusu vardır. Serttirler, hoyratlık kanlarında vardır, kadınlara oranla olaylara düz bakarız, hesap yapmak genetiğimize aykırıdır. Faaliyetleri severiz özellikle bize hitap eden faaliyetleri… O zaman bizde soralım artık popüler kültürde bildiğimiz kalıplaşmış erkek modelleri değişti mi yoksa erkek hala aynı erkek mi? Sorumuz şu: Sinemamı Tiyatro mu?

Evet, bu soruyu birçok kişiye sorduk. Sorulara erkekler hemen hemen her iki şıktan da aynı sayıda cevaplar geldi. Özellikle erkekler sinemaya daha yatkın gibi duruyor. Tiyatro etkinlikleriyse kimine öre sinemadan çok daha gerçekçi ve inandırıcı.  Erkeklere göre sinema görsellik açısından biraz daha ağır basıyor. Günümüz sinema kalitesini düşünürsek milyon dolarlık hasılat yapan filmler gişe rekorları kırması bize sinemanın ne kadar popüler bir etkinlik olduğunu gösteriyor.

sinema-salonu

Şimdi herkesin şunu diyeceğini biliyorum. Ee sonuç ne sinemamı daha çok rağbet görüyor yoksa tiyatro mu? Şunu söyleyebilirim her ikisininde oranı birbirine çok yakın. Neden sinema diye sorduğumuzda konuların ilgi çekici olması, Birçok film çeşidinin bulunması ve tiyatroya göre biraz daha ucuz olması sinemayı biraz daha tercih edilmesini sağlıyor. Tiyatro ise daha çok sanatı ön planda tutan ve bu alışkanlığı edinmiş kişilerde çok daha fazla oluşan bir etkinlik haline gelmiş durumda. Bana soracak olursanız her ikisi de oldukça güzel etkinlikler ancak tiyatronun gerçek sahnelerden oluşması sanatı ve sanatçıyı yaşatan faktörlerden olması bana biraz daha değerli hissettiriyor. Bence sosyal etkinlik açısından her ikisi de tercih edilebilir. Hiç tiyatro deneyimi olmayan kişilere tiyatroya gitmelerini o heyecanı ve sahneleri canlı canlı yaşamalarını tavsiye ediyorum O yüzden sahne sanatları bizlere sinemaya oranla daha farklı bir atmosfer sunar.

Benzer Yazilar

Kadınlar Neden Efendi Erkeklerden Kaçar

Editor

Sıcak Havalarda Nasıl Giyinmeli?

Çekici Bir Erkeğin Ses Tonu Nasıl Olmalıdır?

Editor

İlk Tanışmada Beden Dili

Editor

Pattaya Gece Hayatı Sizi Şok Edecek!

Editor

Yeni İphone Ve Söylentileri

Editor