Image default
Genel

Erkekleri Cinsellikten Soğutan 5 Kadın Davranış

Bilindiği gibi kadın – erkek ilişkilerinde cinsellik oldukça önemlidir. Partneri kendisine çekici gelmeyen insanlar için ilişki içerisinde olmaya devam etmek zorlaşır. Çiftler birbirlerini seviyor olsalar dahi cinsel çekimi azaltan, partneri cinsellikten soğutan davranışlar zamanla bu sevginin azalmasına neden olacaktır. İki taraflı da yapılan sıkıntılı davranışlar cinsel soğumaya neden olabilir. Özellikle erkekler için onları karşılarındaki kadınla cinsel ilişkiye girmekten soğutan bazı davranışlar vardır. Bunlardan 5 tanesi aşağıdaki maddelerdir.

1-) Kadının bakımsız olması

Tamamen tensel bir temas hali söz konusu olduğu için kişisel bakım önemlidir. Eğer kadın temiz olmak, düzenli duş alıyor olmak, ter kokmaya özen gösteriyor olmak, el-yüz bakımını aksatmamak gibi herkesin yapması gereken kişisel bakımlardan uzaksa karşısındaki erkek bir süre sonra belki de en başından ona dokunmak istemez.

2-) Kadının baskıcı ve bunaltıcı olması

Sürekli kendi istediklerini yaptırmaya çalışan kadınlar bir süre sonra karşılarındaki erkeği boğarlar ve onu kendilerinden uzaklaştırırlar. Aynı durum aşırı kıskançlık yapıp bunaltınca da gerçekleşebilir. Ortada hiçbir şey yokken sürekli olarak birinden ya da birilerinden kıskanmak erkekte bir süre sonra bu kadın bana güvenmiyor düşüncesi oluşturur ve kadına karşı olan duygusal bağlarında zayıflamalara neden olur. Sonucunda partnerinden her anlamda soğuyabilir.

3-) Kadınların erkeğin istemediği davranışlarda ısrar etmesi

Kadınlar karışısındakini yönetmeyi ister. Bu durum karşıdaki izin verdiği ölçüde olabilir ama daha fazlası için ısrarcı olmak ya da erkek istemediği halde bir davranış üzerinde ısrar etmek ilişkiyi yorar ve erkeği kadından soğutur.

4-) Cinsel ilişkide çeşitliliği sağlamamak

Monotonluk hayatın her alanı için sıkıcıdır. Eğer ilişkide heyecan yoksa, mesela küçük tatil kaçamakları, farklı deneyimler gibi erkek bir süre sonra ilişkiye girmek istemez çünkü sıkılır.

5-) Kadının bilerek ya da bilmeyerek karşısındaki erkeği yetersiz hissettirmesi

Erkekler cinsel ilişkide karşısındakine yeterli heyecanı ve hazzı yaşattığını görmek ister hissetmek ister. Eğer bu istediğine karşılık alamazsa devam etmek istemez.

Benzer Yazilar

Bir Çöküş Biyografisi: Arda Turan

Editor

Nev-İ Şahsına Münhasır Bir Saygı Duruşu: Olgun Kadın Genç Erkek İlişkisi

Ahmet DOĞDU

Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Kadınlar Penis Boyu Hakkında Ne Düşünüyor?

Editor

Ünlü Erkeklerin Boyları Kaç cm?

Kadınlar Kick Boks Yapan Erkekleri Daha Mı Çekici Bulur?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz