23.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
FelsefErkek

Erkekleri Kadınlardan Soğutan Nedenler

Erkeğin kişilik özelliklerine göre değişen, kadını erkeğin gözünde itici yapan nedenler elbette farklılık göstermektedir. Bir erkeğin hoşuna giden kadın davranışı, diğer bir erkeğin gözüne itici olarak gelebilir. Yapılan bazı araştırmalara göre genel geçerliliğe sahip olan ve birçok erkek için ortak payda olan itici kadın davranışları konusunda bir liste hazırladık. Bu listede yazılı olan maddelerin göreceli şeyler olduğunu unutmamamız gerekir.

Erkeklerin gözünde belki de kadınları en itici yapan davranışlardan biri aşırı kıskançlık olarak gösterilebilir. Erkeğin üzerinde baskı hissi uyandıran bu tip kadınlar sizi arkadaşlarınızdan bile kıskanacak seviyeye gelebilirler. Uzak durulması gereken kadın tiplerinin başında gelen aşırı kıskanç kadınlar bir süre sonra erkeğe hayatı zindan ederler.

     Unutmayın İlişkide Her Şey Mükkemel Olamaz

İlişkilerde her zaman her şeyin dört dörtlük ve mükemmel olması imkansızdır. Bu durumlarda sürekli şikayet halinde, sürekli sorunlardan bahseden ve memnuniyetsiz olan bir kadın karşı cins için cehennemi yaşatmaktadır. Bir problem varsa elbette konuşulması gerekir, ancak sürekli sorun ve problemlerden bahseden bir kadın, ilişkilerinde genellikle huzur arayan erkekler için itici kadın davranışları arasında sayılabilir.

    Dedikodudan Uzak  Durun

Dedikodu yapan bir kadın, sanırım sadece erkekler için değil kadınlar için de çekilemeyecek bir karakter olarak değerlendirilebilir. Konuşmaları genellikle çevresindekileri eleştirmek ve gereksiz insanlar hakkında sürekli konuşan bir kadın erkeği kendisinden soğutma konusunda gayet başarılı olacaktır.

      Eski Sevgiliyi Unutun

En önemli noktaya geldiğimizi düşünüyorum, bir erkeği ilişkisinde karşı cinsten soğutan davranışların başında eski erkek arkadaş konusu gelmektedir. Eski sevgili mevzusu erkeğin merakları doğrultusunda konuşulabilir, ancak sürekli eski sevgilisinden bahseden bir kadın erkeğin gözünde eski sevgilisini unutmamış imajını oturtacaktır. Böyle bir durumda bazen erkek kız arkadaşının gözünde yeterli olmadığı düşüncesine de kapılabilir.

Erkekler için itici kadın davranışları göreceli olsa da birçok erkeğin hoşuna gitmeyeceğini düşündüğümüz bazı davranışları belirttik. Bunlardan en az bir tanesi eminiz ki başınıza gelmiştir.

 

Benzer Yazilar

Güçlü Bir Kadını Etkilemenin 8 Yolu!

Editor

Kadın Erkek İlişkisinde Kişiliği Koruma

Ahmet DOĞDU

Babalar Niçin Erkek Çocuk İster?

Editor

Hesaplı Yaz Flörtü

Ahmet DOĞDU

Erkek İçin Kadın Sadece Güzel Mi Olmalı ?

Editor

Kadınların Erkeklerden İntikam Alma Yöntemleri

Editor