Image default
Erkek Moda

Erkekleri Stil Sahibi Gösteren Detaylar

Günümüzde en az kadınlar kadar bakımlı ve kılığına kıyafetine dikkat eden erkekler mevcut. Erkeklerin moda anlamında şık ve tarz olmaları kadınlara oranla daha kolay. Çünkü erkeklerde tarz sahibi olmanın yolları daha az çakıllı.

Şapka ve Bere

Kadınların da vazgeçilmez aksesuarlarından olan şapkalar, tarz sahibi erkekler için de vazgeçilmezlerden bir tanesidir. Oldukça çeşitli modelleriyle her türlü giyim tarzına da kafa yapısına da uyum gösterebilecek modelleri mevcut şapkaların ya da mevsimine göre berelerin.

Erkeklerin makyajları aksesuarları olduğu için doğru aksesuar seçimi bir erkeği oldukça farklı ve havalı gösterebilir.

Boynu Doldurmak

Yaz – kış, mevsim gözetmeden kaşkol yahut şal kullanımı erkeklerde oldukça havalı gözüken detaylardan. Özellikle takım elbise üzerine rahat bırakılan kaşkollar, takım elbisenin gücüyle de birleşerek oldukça şık bir görünüme kavuşturur.

et-moda-erkek

Gömlek Kollarını Kısaltmayın

Hazır giyim markalarının çoğalmasıyla beraber seçenekler de oldukça çeşitlendi ve hazır durum böyleyken onlarca kumaş çeşidi varken kısa kollu gömlekler tercih edilmemeli.

Doğru Renk ve Bedenler

Cinsiyet gözetmeksizin kıyafet seçilirken en dikkat edilmesi gereken, renk seçimidir. Renklerin yanı sıra vücut tipini tanımak da oldukça önemlidir. Her beden kısa paçalı pantolon ya da slim fit gömlek giymemeli. Giyilen kıyafetin maddi ölçütünden çok vücuttaki duruşu onun kalitesini gösterir.

Uzun Kaşe Kabanlar

Soğuk havalarda erkeklere en çok yakışan detay ise uzun kaşe montlardır. Hem vücudun proporsiyonunu güzel gösteriyor hem de oldukça havalı duruyor.

erkek-ayakkabi

Ayakkabılar

Erkek ayakkabıları, kadınların çok yüksek bir oranının ilk dikkat ettiği yerdir. Burada da yine önemi olan fiyat yüksekliği değil ayak yapısına göre ayakkabı seçimidir. Ve tabiî ki kombin uyumuna göre.

Erkek ayakkabılarında en kurtarıcı modeller beyaz spor ayakkabıları, loafer ve Oxford ayakkabılardır.

Aksesuarlar

Erkek aksesuarlarında en fazla ama aynı zamanda en yanlış kullanım kolyededir. Zincir kolyeler yerine ucunda küçük taş ya da uç bulunan deri kolyeler hem daha modern hem de daha havalı gözükür.

Bilekliklerse asıl aksesuar ve güçlü detaylardır.

Çanta kullanımı erkeklerde oldukça az olmasına rağmen atlanmaması gereken bir aksesuardır çünkü erkeği bambaşka bir şıklığa taşıyabilir çantalar.

Benzer Yazilar

2017 İlkbahar Aylarında Erkekler Ne Giymeli?

Ahmet DOĞDU

Network Outletten Brit Stili

Editor

Erkek Ayakkabılarında 2018 Modası

Editor

Takım elbise seçimi

Ahmet DOĞDU

Şapka ve Bere Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Erkek Iceberg 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz