Image default
Erkek Moda

Erkeklerin Araba Sevgisi Nereden Gelir?

Günümüzde araba bir erkeğin olmazsa olmazı olarak değerlendirilmektedir. Özellikle belli bir yaşa gelmiş, iş güç sahibi erkekler mutlaka araba kullanmalıdır ve hatta mümkünse son model gösterişli bir araba sahibi olmalıdır toplum nezdinde… Peki bu araba sevgisi nereden gelir, erkekler için araba neden bu kadar önemlidir? Gelin bu konuyu biraz irdeleyelim.

araba_erkekler

Toplumsal Gereklilik Olarak Görülüyor

Aslında günümüz toplumlarında araba büyük bir gerekliliktir. Bir yerden bir yere kolayca gitmek için araba en büyük araçtır. Bu araca da ilk olarak mutlaka erkek sahip olmalıdır, erkekler küçüklüğünden itibaren  “mutlaka günün birinde araba sahibi olmalıyım” şeklinde kodlanarak büyür ve çalışma hayatına geçince de ilk olarak araba sahibi olmayı düşünür. Çünkü etrafındaki erkeklerin de arabası vardır ve o da mutlaka araba sahibi olmalıdır.

Erkek İçin Güç Simgesi

Bakıldığında araba erkek için dışarıdan kendini güçlü gösterebileceği en önemli araçtır. Özellikle pahalı son model bir arabayla erkek kendini daha güçlü hisseder. Pahalı araba zenginliği işaret eder, zenginlik de güçtür. Öte yandan psikolojide cinsel organ ile araba arasında ilişki kurulmaktadır yani arabalar erkeğin bir nevi cinsel organıdır ve iktidarı temsil etmektedir. Erkek zaten toplumsal olarak da kadından daha güçlü bir birey olarak görülmektedir. Eğer bir arabada kadın ve erkek varsa o arabayı mutlaka erkek kullanmalıdır, erkeğin yanında kadının araba kullanması toplumsal olarak garip karşılanır. Bu tür genel inanışlar nedeniyle araba sahibi olmak, araba kullanmak erkekliğin güçlü yönleri arasında sayılmaktadır.

araba_tutkusu

Kadınları Çekiyor

Araba sahibi olan erkeğin kadınlar için daha çekici olduğu yönünde erkekler arasında yaygın bir inanış vardır. Bu inanış nedeniyle de erkekler mutlaka araba sahibi olmak istemektedir. Açıkçası bu durum kadınların da çok hoşuna gitmektedir. Sizi evinizden arabasıyla alıp yemeğe çıkaran, ya da iş yerinize bırakıp çıkışta yine iş yerinizden alan bir erkeği hangi kadın istemez?

Benzer Yazilar

Erkeklerde Çekici Bir Görünüm Sağlayan Dövme Modelleri

Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı: Saat

Levi’s Ayakabı Dünyası

Ahmet DOĞDU

Sportif Erkekler için Sonbahar Modası

Takım Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

YSL La Nuit De L’Homme Frozen Cologne

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz