Image default
Garaj

Erkeklerin Arabasında Olması Gerekenler Nelerdir?

Hepinizin bildiği gibi erkekler kız arkadaşları ve eşleri kadar arabalarına da bir bebekmiş misali dikkat ederler. Arabaları onlar için özeldir. İçinde kendilerini güvende ve evdeymiş gibi hissetmeleri gerekir. Peki erkek arabasında olması gerekenler ve onların bulundurduğu şeyler nelerdir?

Islak Mendil ve Peçete

Her zaman görebileceğiniz türden bir objedir ve zaten olması gereken de budur, aracın içinde ufak tefek kazaların izlerini silmeniz için gereklidir.

Trafik ve İlk Yardım Seti

Eksiksiz bir trafik seti arabadaki güvenlik için olmazsa olmazdır! Aynı zamanda arabanızı muayeneden geçirmek için zaten zorunlu bir settir, ilk yardım seti ise olası kazalarda müdahale edebilmeniz için bir can kurtarandır, ancak müdahale için ilk yardım eğitimi almış olmanız gerektiğini de unutmayın.

Yolda Kalmamak İçin Yedek Lastik Şart!

Yolda giderken bir anda lastiğiniz mi patladı? Üzülmeyin! Eğer alet ve edevatınız varsa ve bir de bu işten anlıyorsanız saatlerce yol yardımı beklemenize gerek kalmaz.

Akü Kablosu

Bulundurulması gereken bir diğer önemli şey ise akü kablosudur. Yolda kalmak sadece lastik patlamasıyla sınırlı değildir,  akü problemleri yüzünden yolda kaldıysanız eğer bu aletiniz olduğu sürece aynı yoldan geçen başka bir sürücüden yardım alabilirsiniz,  böylece hem paranız cebinizde kalır hem de zamanınız.

Peki Çöpünüzü Nereye Koyacaksınız?

Aracınızda çöp poşeti bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Hem sizin için hem de sizinle birlikte seyahat eden yolcularınız için daha temiz ve konforlu bir yolculuk olacağı kesin!

Buğu Önleyici ve Yağmur Kaydırıcı

Yağmurlu havalarda hele bir de aceleniz varsa sizin de kesinlikle arabanızda bulundurmanız gerekenler listesine girmeye hak kazanan ikilidir.

Araba Parfümü

Erkekler arabalarına iyi davranır ve onu sevgilisi ya da kankasıymışçasına korumak ister. Aynı zamanda temiz ve ferah bir havasının olmasını ister. Araba bakımı erkeğin kendisinin bakımı gibidir,  pastanın üzerindeki çilek misali tamamlayıcı bir etkendir, erkekler buna dikkat eder.

 

Benzer Yazilar

Türkiye İmzalı Yeni Ford Focus Reklam Filmi Oldukça Dikkat Çekti

Editor

2014 Chevrolet Corvette Stingray

Ahmet DOĞDU

Çarpıcı XKX Jaguar konsept

Ahmet DOĞDU

Gucci tarafından Fiat 500

Ahmet DOĞDU

Yeni Moda Tek Tekerlekli Araç: RYNO

Editor

Aracınızın Kullanım Ömrünü Uzatmak İçin Uygulayabileceğiniz Basit İpuçları

Editor

Yorum Yaz