Image default
Genel

Erkeklerin Can Düşmanı: Anne ve Eş Arasında Kalmak

Evlilik sadece kadın ile erkek arasında olmaz der çoğu insan ve bilirkişiler, aslında doğrudurda. Çünkü bir birey evlenirklen onun ailesiylede iyi ilişkiler kurmak ya da kurmamak gibi bir durum ortaya çıkıyor. Eğer iyi bir anlaşma söz konusu olur ise erkek için bir sıkıntı doğmayacak demektir. Ama kayınvalide ile gelinin anlaşmalığı ortaya çıkar ise işte o zaman erkek bu olay karşısında nasıl bir yol izleyecek bu önemlidir ve açıkçası tam bir kabustur bu. Çünkü erkek eş ile anne arasında kalmak istemez.

Bir tarafta yıllarını emek etmiş büyütmüş bir anne diğer tarafta geleceğini kurduğu ve geleceğini sonlandıracağı bir eş. Bu bir seçim olmamalı aslında ve bunun için erkek anne ile eş arasında ki ilişki düzeltmek için adım atmalı.

esinin-ve-annesinin-arasinda-kalan-erkek.jpg

Erkeğin Anne ile Eş Arasındaki Rolü

Anne ile eşi arasında kalan erkek öncelikle objektif olmak zorundadır ki bunu pek beceremez. Eş ve kayınvalide arasında ki münakaşalarda erkek çoğu zaman annesinin tarafını tutmak zorunda kalır ve işler daha çok karışır. Bazende bu durumun tam tersi olur. Böyle bir durumda erkek eşine annesinin yaşının geçtiğini ve onun huyunu değiştirmenin zor olduğunu zayıf yönleri olduğu için bu şekilde davranıyor gibi söylemlerle eşine yaklaşması doğru olacaktır.

gelin-ve-kaynana-sorun.jpg

Bu mesaj dahilinde eş ise kayınvalidesiyle sorunları olduğunu kabul eder ama eşinin onu anladığını görerek yumuşar. Bunun tam tersi bir tutum içinde davranırsa erkek işler çözülemez boyuta yaklaşabilir. Objektif davranmayan erkek şunu bilmelidir ki annesi ve eşi arasıında çıkan her sorun kendisine dönecektir. Erkek mutlu olmak istiyorsa öncelikli bu ikili arasında dengeyi iyi kurması gerekir. 

kaynana-gelin-layik-olamama.jpg

Elbette ki burada sadece erkeğe iş düşmüyor. Anne ve eş bu sıkıntılı durumu ortadan kaldırmak için belirli fedakarlıkları gözden çıkarmaları lazım ki sadece arayı düzeltmek için tüm sorumluluğu erkeğe yüklemek çokta mantıklı olmayacaktır.  Bu durumda tüm aile bireyleri ellerini taşın altına koyup öncelikle öz eleştiri yapacaklar ve mutlu bir ortam oluştuırmak için neler yapmaları gerektiğini kavrayacaklar. Çözülmeyecek hiçbir sorunun olmadığı bilinciyle yaklaşırsa taraflar olaylar büyümeden çözüme kavuşacaktır. 

Benzer Yazilar

Cinsel Narsizm ve Aldatma Arasındaki Yakın İlişki

Ahmet DOĞDU

En Güzel Ama Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

Editor

İşte Ucuza Uçmanın 5 Yöntemi

Editor

Bedelli Askerlik Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey

Ahmet DOĞDU

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Ahmet DOĞDU

Hangi Renk Hangi Kişiye Uygun?

Editor

Yorum Yaz