Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerin cildi kadınların cildinden daha kalındır. Bunun temel nedeni erkeklik hormonu olan testosteron hormonudur. Bu da erkeklerin kadınlardan cilt sağlığı bakımından daha çok yıprandığı anlamına gelmektedir. İşte bunun için cilt bakımının yapılması erkekler için aslında çok daha önemlidir. Bunun için tamamen erkeklerde doğal cilt bakımı ürünlerinden yararlanılması mümkün. Bu ürünler kullanıldığı takdirde cildin hem ölü hücrelerden arınması hem de sağlıklı genç bir görünüme sahip olmak mümkün olmaktadır.

Doğal Yüz Yıkama Jelleri

Erkekler genellikle sıvı ya da katı sabun kullanarak yüzünü yıkamaktadır. Oysa sabunlarda bulunan sert deterjanlar cildin kırışmasına neden olmakta ve birtakım sorunlar meydana gelmektedir. Bunun önüne geçmek adına yapılacak tek şey doğa yüz yıkama jelleri kullanmak erkek doğal cilt bakım ürünleri ve böylelikle cildin pH dengesini korumak olmalıdır.

Peeling Uygulama

Peeling uygulamak erkeklerin zaman zaman yaptıkları cilt bakımıdır. Ancak bu zaman zaman yapılan işlemin sayısı arttırılarak periyodik hale getirilmeli ve belli düzenli aralıklarla peeling yapılarak ciltteki ölü hücreler arındırılmalıdır. Ölü hücrelerin arındırılması hem kişinin rahatlamasına yardımcı olacak hem de cildinde birikmiş lekelerden de bir an önce kurtulmasını sağlayacaktır. Bu da her anlamda sağlıklı ve bakımlı bir erkek cildinin olmazsa olmaz temel özellikleri arasında gelmesi adına gerçekten de önemli unsurlar arasında değerlendirilmektedir.

İşte bu yönüyle erkeklerin cilt bakımı son derece hassasiyet gerektiren unsurlarıyla bir arada durmaktadır. Bu da kadın cildinden daha kalın olan erkek cilt ürünleri günlük bakımının yapılması ile her anlamda daha sağlıklı bir dış görünüşe sahip olmak anlamına gelmektedir. Bu da her bakımdan genç görünüm ve etkileyici bir dış görünüm kazandırması bakımından her anlamda önemli olan uygulamalar arasında her zaman değerlendirilmektedir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Kabusu Prostat Kanseri

Ahmet DOĞDU

Erkekte kısırlığın en önemli sebebi!

Ahmet DOĞDU

Karın Kaslarının Görünmemesinin 5 Muhtemel Sebebi

Editor

Sabah Ereksiyonunun Nedenleri

Editor

Sağlıklı Beslenme Neden Önemlidir?

Editor

Erkeklerde Aşırı Zayıflığın Yol Açtığı Sağlık Problemleri

Yorum Yaz