Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerin de Cilt Bakımına İhtiyacı Olur! Uzmanından Cilt Bakım Önerileri

erkek cilt bakımı, erkek cilt bakımı nasıl yapılır, cilt temizliği, peeling

Cilt bakımı denince akla hep kadınlar gelse de erkeklerin de en az kadınlar kadar cilt bakımına ihtiyacı vardır. Hatta erkekler genellikle daha sert bir deri yapısına sahip olduğundan ve sakal bölgesinin de farklı bir yapıya sahip olmasından dolayı daha spesifik bir cilt bakımı uygulaması yapmalıdır. Erkek cilt bakımı evde de kolay bir şekilde yapılabilir. Bunun için farklı erkek cilt bakım ürünleri tavsiye edilir. Peki erkek cilt bakımı nasıl yapılır?

erkek cilt bakımı, erkek cilt bakımı nasıl yapılır, cilt temizliği, peeling

1.         Adım: Temizleme

Bu adım kadınlarda da uygulanan ve belki de en önemli olan cilt temizliği adımıdır. Her ne kadar bu adım için çeşitli güzellik salonlarında uygulamalar yapılmaktaysa da erkek cilt bakımı evde de kolay şekilde yapılabildiğinden temizleme işlemi de evde yapılabilir. Ancak bunu yaparken sıradan cilt bakım ürünleri değil erkek cilt bakım ürünleri tavsiye edilir. Temizleme işlemi sayesinde ciltte bakteri oluşması ve buna bağlı sivilce, siyah nokta gibi oluşumların önüne geçilir.

2.         Adım: Peeling

Bu adım oldukça önemlidir. Çünkü tıraş sonrası peeling yapıldığında cildin tahriş olma ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle cilt hassassa büyük tanecikli peeling ürünleri tercih edilmemelidir. Doğru cilt bakım ürünüyle peeling yapıldığında ciltte derinlemesine bir temizlik sağlanacak ve cilt ölü derilerden arınacaktır.

erkek cilt bakımı, erkek cilt bakımı nasıl yapılır, cilt temizliği, peeling

3.         Adım: Nemlendirme

Erkek cilt bakımı nasıl yapılır? sorusuna yanıt ararken en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri nemlendirmedir. Çünkü tıraş sonrası tahriş olan cilt iyi nemlendirildiğinde ciltte büyük oranda bir rahatlama sağlanacaktır. Bunun için cilt tipine uygun krem ve losyonlar kullanılmalıdır.

Görüldüğü gibi erkek cilt bakımı nasıl yapılır? sorusunun cevabı hiç de zor değil. Erkek cilt bakımı evde de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ancak bunun için uzmanlar farklı erkek cilt bakım ürünleri tavsiye etmektedir. Bu tavsiyelere uyulduğunda etkili bir cilt bakımı sağlama olasılığı daha yüksektir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Operasyonlar

Ahmet DOĞDU

Kışın Dökülen Saçlar için Bakım Önerileri

Ahmet DOĞDU

İktidarsızlığın 4 Nedeni

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde İstenmeyen Tüy Problemi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Seyrek Sakal Problemleri

Ahmet DOĞDU

Sigarayı Bırakma Yolları

Ahmet DOĞDU