26.2 C
Istanbul, TR
Cuma, Tem 19, 2019
Kapak

Erkeklerin Derdi Saç

Bu alandaki son teknolojik gelişmeler, umut veriyor. Kıl köklerinin alınarak saçların seyrek ve yetersiz olduğu bölgeye yerleştirme yöntemi ile artık erkeklerin saç sorunları da nispeten azalıyor. Erkeklerin en önemli sorunlarından olan kellik artık gelişen teknoloji ve tıp ile tarihe karışabilir. Kaldı ki erkeklerin yarısında saç dökülmesi sorunu rastlanılmaktadır. Erkek sağlığı açısından hem biyolojik hem de psikolojik açıdan son derece önemli olan kelliğin ortandan tamamen kalkması için çok beklemeyecek gibiyiz. Ense bölgesinden alınan saç köklerinin tek tek işlenerek ve dağılımın orantılı şekilde sağlanması ile saçsız bölgeye nakliyle erkeklerin derdine derman olunmaktadır.

erkeklerde-sac-dokulmesi

Erkek sağlığı açısından saç dökülmesi ne kadar erken teşhis edilir ve ne kadar erken önlem alınmaya başlanırsa kellik sorununa o kadar erken çözüm bulunacaktır. Saç tedavisine başlanarak saçların dökülmesine engel olunmalı ve buna yönelik tedaviler ile kelliğin önüne geçilmelidir. Ancak geç kalınan durumlarda saç ekimi yapılara kelliğe çare bulunmaktadır.

Saç dökülmesine karşı erken tedavi yöntemleri arasında vitamin tedavisi ve kafa derisine uygulanacak cilt tedavileri de mevcuttur. Ancak bu tedavilere erkeklerin tam zamanında başladığına rastlanılmamaktadır. Neticede geç kalınan saç dökülme vakalarında da kellik ya tamamen ya da bölgesel olarak karşımıza çıkıyor. Erkeklerin özellikle saç takıntısı olanların bunu daha çok önemseyerek tedbir almalarını normal karşılamak lazım. Gerek özel şampuanlarla gerekse de saç bakımı ve kafa derisi cilt bakımları ile buna gerekli önemi verdikleri görülür. Ancak büyük bir çoğunluk buna dikkat etmez.

erkek-sac-modelleri

Erkek sağlığı açısından zaman zaman psikolojik sorunlar da yaşatan kellik ilerleyen yaşlarda erkeklerin dert ettiği konulardan biridir. Saç dökülmesi olayına erken tedavi yöntemlerine gidilmezse kelliği gidermek için saç ektirme uygulamalarına başlanılmış olur.

 

Benzer Yazilar

Kışı Zinde Geçirin

Ahmet DOĞDU

YAZ ERKEK MODASI

Ahmet DOĞDU

Benimle Delirir misin?

Ahmet DOĞDU

Laptop Çanta Modası

Erkek Moda

2010′da Vizyona Giren Aksiyon Filmleri

Ahmet DOĞDU

14 Kaçılacak Kadın Sözü

Editor