Image default
FelsefErkek

Erkeklerin En Çok Kullandığı Emojiler

Emoji kullanmak iletişim kurmanın yeni kısa versiyonu haline gelmiş durumda. Kelimelerde tasarruf sağlayan, duygu ve düşünceleri küçük grafiklerle ifade etme durumu, tartışmalı yanı çoktan geride bırakılan güncel etkileşim dili haline gelmiş durumda. Her ne kadar erkekler ve kadınlar olarak ayırt etmek zor olsa da bir takım genellemelerden yola çıkarak erkeklerin en çok kullandığı emojilerden bahsetmek mümkündür. Erkek emojileri, her ne kadar kadınlarda olduğu gibi çeşitli ve yaratıcı olamıyorlarsa da belli sıklıkta kullanılan kült haline gelmiş simgeler bu dile erkek kalıbı ile yerleşmiş durumdadır.

Erkeklerin kullandığı emojiler, güç vurgusunu, erkeksi imgeleri, sınırları zorlayan esprileri, çoğu ortamda kaba sayılabilecek ifade ve görüntüleri içerebilmektedir. Kullandığı emojilerle bir erkeği tanıyıp tanımlamak mümkün olmaktadır ki son dönemde en çok yapılan şey kişilik analizlerinin sosyal medyadaki tutumla ölçülmesidir. Yeterli olmasa da emoji kullanım tercihleri kullanan kişi hakkında bir ön bilgi olabilmektedir.

En Çok Kullanılanlar:

Umurumda Mı Dünya ;

En popüler erkek emojileri arasında bu en bariz erkeksi ifade öne çıkmakta. Umursamaz yarım dudak gülümseyen ifadenin göz ve kaş yapısından da erkeksi bir kabadayılık yansır.

Kaslı Kol Emojileri

Biraz spor yapmış her erkeğin belirli sıklıkla tekrarladığı emoji türlerinden biri de kaslı kol temasıdır. Nedenini sorgulamaya gerek yoktur. O kollar zaten sağlık için değil görsel sunum için kaslandırılmıştır ve bu sosyal medyada da mutlaka vurgulanmalıdır.

Üç Maymun Emojileri

 3-maymun-emojileri

Yoruma açık olmakla birlikte, etliye sütlüye bulaşmayayım mesajı vermek isteyen erkeklerin sıklıkla başvurduğu emoji kalıplarından biri de üç maymun sembolüdür. Duruma göre sevimli olabilmekle beraber, karşı cinste itici etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Bira Emojileri

populer-emolojiler-bira-emolojileri.jpg

Eğlenceye davet mesajlarının ardına sıklıkla eklenen iki dolu bira bardağı emojisi en çok kullanılanlar arasında yerini almaktadır. Akşam çıkılacak bir eğlence randevusu öncesinde, arkadaşlar arasında teyit amaçlı bu tarz emojiler dolaşır.

Aşk Emojileri

erkeklerin-kullandigi-emojiler-ask-emojileri.jpg

Gözleri gülen, kıyısında köşesinde kalp bulunan emoji türleri de özel hanımlara özel olduklarını vurgulamak için erkekler tarafından sıklıkla kullanılır. Fazlası biraz sıkıcı olmakla birlikte genellikle masum bir emoji türüdür.

Benzer Yazilar

Romantik Bir İlişki İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erkekler Özel Günleri Neden Hatırlamaz

Ahmet DOĞDU

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

Şiddete Eğilimli Erkekler

Ahmet DOĞDU

Aşkın Tartısı Yoktur

Editor

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Etkilendiği Özellikler

Editor

Yorum Yaz