20.3 C
Istanbul, TR
Salı, Haz 18, 2019
Erkek Sağlık

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Operasyonlar

Estetik denince akla önce kadınlar gelir. Fakat erkekler de estetik operasyonlara ihtiyaç duyuyor. Bir dergide yer alan araştırmaya göre, Türkiye’de yaşayan erkekler, haftada 18.8 saatini kişisel bakımına ayırıyor. Daha kaliteli bir yaşam için dış görünümüne özen gösteren erkekler estetik operasyonları göze alıyor. Peki, erkekler en çok hangi estetik operasyonları tercih ediyor?

erkekler-hangi-estetik-operasyonlari-yaptiriyor

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi erkeklerde sıkça görünen bir sorun. Saçın tamamının dökülmesi beklenmeden vitaminler ve aminoasitlerin enjekte edildiği saç mezoterapisi uygulanıyor. Saçları tamamen dökülmüş erkekler, saç ekiminin yapılmasını istiyor.

erkekler-icin-estetik-operasyonlar

Alın ve Kaş Ortasındaki Çizgiler

Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonların arasında alın ve kaş ortasındaki çizgiler de bulunuyor. Yüzde alına ve kaş ortasındaki için botoks uygulamasının yapılmasını isteyen erkekler oldukça fazla.

erkeklerin-yaptirdigi-estetik-operasyonlar

Koltuk Altı Terlemesi

Koltuk altı terlemesi bazen deodorant ve diğer temizlik yöntemleriyle önlenemediğinde, terlemenin görülmesi ve yaygın koku ortaya çıkıyor. Erkekler bu durumda çareyi estetik operasyonlarda en çok tercih edilen botoks ile buluyor.

erkekler-icin-estetik-operasyon

Göğüs Küçültme (Jinokomasti)

Erkeklerin en çok rahatsız olduğu fiziksel sorun göğüslerin büyük olması. Erkeklerin göğüsleri kilo, hormon ve diğer yapısal özellikler nedeniyle büyüyebiliyor. Göğüsler, büyümenin nedenine göre çeşitli yöntemlerle küçültülebiliyor. Meme başı ve çevresine hafif kese yapılarak gland denilen bölümün tıraşlanmasıyla sorun ortadan kalkıyor. Diğer bir yöntem ise liposuction uygulanması.

Kepçe Kulak

Erkekleri rahatsız eden kepçe kulak sorunu, lokal anesteziyle yapılabiliyor. 15 gün sonra kulak normal bir görünüme kavuşuyor.

Cilt Yaşlanması

Otuzlu yaşlardan sonra hücreler tembelleşiyor. PRP, BBL, gibi çeşitli cilt gençleştirici yöntemler ile sorun giderilebiliyor.

Boyun ve Yüz Sarkmaları

Yaş ilerledikçe boyun ve yüz sarkmaları oluşur. Yüz germeyle etrafa verilen yağdaki kök hücrelerinin aktivasyonu sonrasında hasta 1 veya 2 gece hastanede yatıyor. 10 – 15 gün içerisinde iyileşme gerçekleşiyor.

Benzer Yazilar

Hem kadınları hem de erkekleri rahatsız eden durumlar ne?

Erkek Sağlık

Vajinismus Sorunuyla Karşılaşan Erkeklerin Yapması Gerekenler

Editor

Vejetaryenler sekste daha mı başarılı?

Erkek Sağlık

Griple Savaşın Altın Kuralları

Erkek Sağlık

Elektronik Sigara İyi mi?

Editor

Ginseng Sperm Miktarını Arttırıyor

Erkek Sağlık