Image default
Genel

Erkeklerin Evlilik Kararını Etkileyen 5 Faktör

İdeal bir ilişkinin temelleri atıldığında kadınlar, erkeklerden çok çabuk bir evlilik kararı beklemektedir. Ancak her ne kadar kadın ve erkek birbirlerini çok sevseler de mutlaka erkekler, kadından çok daha uzun süre sonra evliliğe hazır hale gelmektedir. Bu yazımızda sizler için erkek evlilikte ne ister temasını işlemiş olduğumuz erkeklerin evlilik kararını etkileyen 5 faktörden bahsedeceğiz.

1- Erkeğin, Kadına Olan Aşkı

Erkekler, bir ilişkiye başlandığında aşırı bir ilgi göstermekte ve adeta ayakları yerden kesilircesine ve büyülenmişçesine kadınıyla ilgilenmektedir. Ancak bu tek bir kadına bağlı olmak istediği anlamına gelmemektedir. Erkeğin aşkını anlamak ancak zamanla olmaktadır. Gerçekten aşık olan bir erkek, ilişki zaman aldıkça ve her iki taraf da birbirlerinin pozitif ile negatif yönlerini gördükçe belli olur. Bu yanlar öğrenildiğinde erkek ilgisini yitirecektir. Bu evrede ilgisini yitiren erkek, sadece aşıktır. Ancak kadınını gerçekten seven bir erkek her daim yanında olacaktır.

2- Olgunluk ve Kusurları Kabullenme Düzeyi

İlişkilerde mutlaka her iki tarafın da kusurları bulunmaktadır. Kusursuz bir ilişki deneyimi yaşanacağı beklentisi de erkek evlilikten neden kaçar sorusuna en güzel cevap olmaktadır. Evliliğe henüz hazır olmayan bir erkek, ilişkinin ileri evrelerinde karşısındakiyle yeterli bir bağ kuramayacak ve buna bağlı olarak istemli ya da istemsiz kusurlar aramaya başlayacaktır.

Erkek Evlilikten Neden Kaçar?
Erkek Evlilikten Neden Kaçar?

3- Bağlılık Konusunda Şüphe Duymaması

İlişkinizin zora girdiği durumlarda, erkeğin size gerçekten bağlı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer uzun soluklu bir ilişkiye hazırsa, sorunlarınız olduğunda kendisini bir kenara bırakarak her zaman yanınızda olur ve sorunları beraber çözebileceğinize inanır. Ancak hazır değilse, bu yük ona ağır gelecektir ve muhtemelen sizi kendisinden uzaklaştırmaya çalışacak itici tavırlar sergilemeye başlayacaktır.

4- Doğru İnsanla Birlikte Olduğundan Emin Olması

Erkekler için en önemli unsur, ilişkinin devamında her iki tarafın beklentilerine doğru cevapların gelip gelemeyeceğidir. Yani eğer ilişkisinde kendisinin ya da karşı tarafın beklentilerini karşılayamayacağını düşünüyorsa, ilişkinin ciddi bir konuma gelmesine izin vermez. Erkekler evlilikten ne bekler sorusunun en güzel yanıtı da budur denilebilir.

Erkekler Evlilikten Ne Bekler?
Erkekler Evlilikten Ne Bekler?

5- Arkadaş Çevresi

Bir erkek için arkadaşları çok önemlidir. Eğer artık arkadaş çevresinde bekar kimse kalmadıysa ve buna bağlı olarak da artık keyfe keder gezip tozamayacaksa, evlenme çabası içerisine girebilmektedir. Çevresindeki arkadaşları, ciddi düzeyde ilişkiler yaşamaya başladığında artık yüzeysel ve basit ilişkilerin tat vermediğini fark etmektedir. Böylece evlenme kararını almasında büyük bir etmen de arkadaş çevresi olarak kabul edilir.

Benzer Yazilar

Ne İster Bu Erkekler?

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kaşlarını Nasıl Almalılardır

Ahmet DOĞDU

Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

Bedelli Askerlik Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey

Ahmet DOĞDU

İŞ YAŞAMINDA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALI?

Editor